Seria porażek przerwana!

Bardzo potrzebne zwycięstwo po nerwowej końcówce. Zespół Ostrovii 1909 pokonał Olimpię Koło 3:2 a MVP pojedynku został Daniel Kaczmarek, autor dwóch bramek i asysty.

Decyzją Wydziału Dyscypliny WZPN trener Marcin Kałuża otrzymał jeden mecz dyskwalifikacji w wyniku usunięcia z ławki rezerwowych przez arbitra głównego podejmującego kilka kontrowersyjnych decyzji w meczu z Unią Swarzędz. Została wyrażona zgoda aby Ostrovię 1909 w sobotnim spotkaniu z Olimpią Koło w roli trenera poprowadził Jakub Królak. Debiut wypadł udanie.

W pierwszych fragmentach spotkania w polu karnym rywali aktywny po stałych fragmentach gry był Łukasz Wiącek, zagrażając dwukrotnie uderzeniami . W 22 minucie nie do obrony z rzutu wolnego przymierzył Daniel Kaczmarek. W 33 minucie po podaniu „Kaki” na 2:0 podwyższył Marek Szymanowski. Rozkojarzenie sprawiło, że w 36 minucie minucie Maciej Rojewski uderzając zza pola karnego zdobył kontaktowego gola.

Po zmianie stron aktywny pod bramką Olimpii był Grzegorz Wachowiak, który był bliski podwyższenia rezultatu Następnie w kilku dobrych sytuacjach znalazł się Marek Szymanowski, ale górą był bramkarz drużyny z Koła. W 82 minucie ponownie Maciej Rojewski wpisał się na listę strzelców i doprowadził do stanu 2:2. Następnie biało-czerwoni szybko się podnieśli i po zagraniu Marka Szymanowskiego Daniel Kaczmarek dał Ostrovii ważne zwycięstwo 3:2.

Ostrovia 1909 – Olimpia Koło 3:2