Sezon na 4?

Sobotnie wyniki ostatniej kolejki IV ligi grupy południowej dały odpowiedź na którym miejscu zespół Ostrovii 1909 zakończy sezon 2017/2018.

Wywalczone 58 punktów pozwoliło na zajęcie czwartej pozycji. Z pewnością kibice liczyli po cichu na awans, ale mimo tego był to dobry sezon. Była to pierwsza w ostatnich latach reorganizacja rozgrywek, w której Ostrovii udało się utrzymać w lidze. Udało się tego dokonać odmłodzoną kadrą. Do pierwszego składu Ostrovii przebiło się kilku zawodników z rocznika 2000, którzy byli ważnymi ogniwami drużyny, wspierani przed doświadczonych graczy. Należy tutaj wspomnieć Jakuba Błaszczyka, Kamila Dutkowskiego, Krystiana Mokrzyckiego czy Macieja Mikulskiego. Za nimi w kolejce czekają następni utalentowani wychowankowie klubu. Ostrovia szkoli i stawia ma młodzież.

Za co jeszcze zapamiętamy sezon 2017/2018? Udało się wyśrubować kilka klubowych rekordów:

– 11 spotkań z rzędu beż porażki
– 11 kolejnych nie przegranych spotkań na wyjeździe
– 18 zdobytych bramek przez Daniela Kaczmarka – to najlepsze osiągnięcie w ostatnich latach w ostrowskiej drużynie

Teraz przed ostrowskim zespołem krótki okres roztrenowania. Trener Marcin Kałuża planuje rozpocząć przygotowania pod sezon 2018/2019 w okolicach 9 lipca. Zreformowana IV liga z udziałem 20 drużyn ma wystartować 4 sierpnia.