Zabawa i wszechstronna zdolność ruchowa od najmłodszych lat

Skrzaty i Żaki – to najmłodsze grupy młodzieżowe Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.


Jedne z kilku grup w naszym klubie, które podlegają programowi certyfikacyjnemu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Od listopada ubiegłego roku Ostrovia 1909 jest w gronie ponad stu klubów w kraju posiadających Złoty Certyfikat. Oznacza on najwyższy poziom szkolenia dzieci i młodzieży!


Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Wszystkie treningi odbywają się zgodnie z ustalanymi wytycznymi, a kluby mogą spodziewać się wizytacji kontrolnych przedstawicieli PZPN.
Dzięki temu programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną mają pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe. Przede wszystkim jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia młodych piłkarzy.

W ostatnich dniach wybraliśmy się na wspólne zajęcia skrzatów i żaków. Jak widać na załączonych zdjęciach chętnych do rozpoczęcia przygody z futbolem w biało-czerwonych barwach nie brakuje.


Jeśli chodzi o grupę Żaki trafiają do niej chłopcy i dziewczęta z roczników 2012 i 2013. Dla nich Wielkopolski ZPN organizuje w trakcie sezonu rozgrywki w formie turniejów. Do grupy Skrzaty trafia najmłodszy narybek piłkarski. W Ostrovii 1909 przyjmujemy młodzież już od roczników 2013. Tutaj największy nacisk kładziony jest na zabawę i wszechstronną zdolność ruchową.

Koordynatorem grup młodzieżowych Ostrovii 1909 jest trener Marcin Kałuża, z licencją trenera Edukatora Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z biało-czerwoną młodzieżą pracuje także kadra wykwalifikowanych szkoleniowców.