Skuteczna pogoń za Pogonią

Na plus można zapisać piątkowy mecz kontrolny seniorów Ostrovii 1909 z zespołem Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Trener Piotr Konstanciak z różnych względów nie miał do dyspozycji Bartosza Jureczka, Tomasza Kowalskiego, Piotra Skrzypczaka, Patryka Perza, Nikodema Modrzyńskiego oraz Pawła Jasińskiego. Początki okresu przygotowawczego dla biało-czerwonych to głównie praca na siłowni i w terenie. Można więc było mieć o obawy o to czy wytrzymają oni trudy pojedynku z mocnym trzecioligowcem. Po zawodnikach Ostrovii nie było widać oznak przemęczenia.

Do przerwy Pogoń prowadziła 2:0. Po zmianie stron Ostrovia zagrała odważniej w ataku, tworząc sobie kilka dogodnych okazji podbramkowych. W 70 minucie spotkania straty zostały odrobione po trafieniach Petera Suswama i Mateusza Ziemiańskiego. Pogoń ponownie objęła prowadzenie – 3:2. Jednak Ostrovia odpowiedziała kolejną udaną akcją. W polu karnym sfaulowany został Mateusz Ziemiański, a rzut karny na gola zamienił Mikołaj Marciniak.

Sparing zakończył się remisem 3:3.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia 3:3 (2:0)

1:0 Kacper Majerz (29′)
2:0 Kacper Pińkowski (44′)
2:1 Peter Suswam (58′)
2:2 Mateusz Ziemiański (70′)
3:2 Dawid Kuczyński (76′)
3:3 Mikołaj Marciniak (78′, rzut karny)

Bartosz Jankowski (75′ Andrey Brychko) – Mateusz Stawski (60′ Jakub Kramarczyk), Paweł Zadka, Jakub Jędrzejak, Mateusz Rachwalski, Damian Błaszczyk (46′ Dawid Płaczek), Karol Krystek (46′ Mikołaj Lewandowski), Jakub Kramarczyk (46′ Peter Suswam), Mariusz Poślednik (46′ Szymon Celmer), Mikołaj Marciniak, Maciej Kaniewski (46′ Mateusz Ziemiański).