Słaba postawa i porażka

Dobra ligowa seria Ostrovii 1909 przerwana. Biało-czerwoni w sobotnie popołudnie ulegli Centrze Ostrów 1:2.

Pojedynek w ramach 25 kolejki IV Ligi sezonu 2018/2019 był jednym z najsłabszych w wykonaniu podopiecznych trenera Marcina Kałuży.

Rozpoczęło się obiecująco. W 2 minucie z rzutu wolnego mierzył, a golkiper Centry piąstkował piłkę poza linię boczną. W 23 minucie rywale wykorzystują stratę Ostrovii, a celnie zza pola karnego uderzył Miłosz Nowicki.

Gra biało-czerwonych nie wyglądała dobrze. Po rozmowie w przerwie w szatni wydawało się, że na boisko wyjdzie drużyna bardziej zmotywowana. Niestety krótko po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Jakub Michalski.

W 57 minucie gospodarze zanotowali jedna z pierwszych groźniejszych akcji. Uderzał Marek Szymanowski, ale piłkę na rzut rożny sparował Szymon Maj. 10 minut później Daniel Kaczmarek strzałem z okolic 16 metra zdobył kontaktowego gola. Niewiele później z trudnej pozycji uderzał Mateusz Ziemiański ale trafił w boczną siatkę.

Trener Marcin Kałuża dokonał kilku zmian w składzie, ale wszystkich strat nie udało się odrobić.

Ostrovia 1909 – KP Centra 1:2 (0:1)

0:1 Miłosz Nowicki (23′)
0:2 Jakub Michalski (46′)
1:2 Daniel Kaczmarek (67′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek (52′ Szymon Kasprzak), Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski, Jordan Kaczmarek, Maciej Mikulski, Mateusz Sobczak (52′ Mariusz Poślednik), Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański (75′ Maciej Kaniewski).