aa_seniorzy2

Sokół Kleczew – Ostrovia 1909 3:4! (relacja)

aa_seniorzy2Każda seria kiedyś ma swój koniec. W czwartek w meczu na szczycie III ligi Ostrovia 1909 zatrzymała Sokoła Kleczew, który wygrał 9 spotkań pod rząd w rundzie wiosennej.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków lidera, który oddał 2 niecelnie strzały. Po drugiej stronie boiska w 12 minucie w jednej akcji zastopowali uderzenia Bartosza Szepety i Marcina Wojciechowskiego.

W kolejnych fragmentach niecelnie z dystansu strzelali Damian Błaszczyk i Krzysztof Molka.

Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 1:0. W 40 minucie skaczącego do piłki Krzysztofa Gościniaka. Sędzia najpierw wskazał na 11 metr, a następnie ukarał obrońcę gospodarzy czerwoną kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił Marcin Wojciechowski.

Tuż po zmianie stron indywidualną akcję wykończył Damian Izydorski. W 55 minucie Ostrovia 1909 wygrywała już 3:0, kiedy w kilku metrów do siatki trafił Krzysztof Molka. Biało-czerwoni mimo pewnego prowadzenia ataki dalej. Kwadrans przed końcem pięknym strzałem popisał się Marek Szymanowski podwyższając na 4:0.

Kilkukrotnie udanymi interwencjami popisał się Dominik Sadowski, dobrze również spisywali się jego koledzy z liniii obrony.

Wydawało się, że losy spotkania są już roztrzygnięte. W 84 minucie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Urban. Miejscowym to dodało skrzydeł i atakując do samego końca pokusili się jeszcze o 2 trafienia.

Na spotkaniu obecni byli delegaci Polskiego Związku Piłki Nożnej. Bardzo dobrze zaprezentowali się kibice z obu stron, którzy w kulturalny sposób dopingowali piłkarzy.

Sokół Kleczew – Ostrovia 1909 Ostrów 3:4 (0:1)

0:1 Marcin Wojciechowski (40′, rzut karny)

Ostrovia 1909:
Sadowski – Błaszczyk (82′ Rusek), Czech, Krawczyk, Reyer, Wojciechowski, Molka, Szepeta (62′ Cierniewski), Izydorski, Gościniak  (60′ Szymanowski), Stawiński (80′ Świtała).