Stawili czoła liderowi

W miniony weekend podopieczni trenera Mateusza Dardasa zmierzyli się na wyjeździe z drużyną KKS-u Kalisz, liderem ligi wojewódzkiej trampkarza młodszego.

Spotkanie odbyło się przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Silny i porwisty wiatr nie pomagał zawodnikom obu drużyn.

Pierwszą połowę to trampkarze młodsi z Ostrowa rozpoczęli grając z wiatrem. Miało to znaczący wpływ na dyspozycję gości, którzy wykreowali mnóstwo dogodnych sytuacji w przeciągu pierwszych 40 minut meczu. Strzelanie w meczu rozpoczął Brajan Szczepaniak, który w 16 minucie meczu mocnym uderzeniem pod poprzeczką pokonał bramkarza gospodarzy. Prowadzenie powinno być zdecydowanie okazalsze, jednak słaba skuteczność i dobra postawa bramkarza z Kalisza pozwoliła do przerwy wypracować tylko jednobramkową przewagę.

Niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy bardzo szybko się zemściły bo już 6 minut po wznowieniu gry zawodnicy gospodarzy mogli cieszyć się z wyrównania rezultatu. Pomimo dużej ilości zawodników broniących, to gracz KKS-u wyskoczył najwyżej i skierował piłkę do siatki po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejna bramka dla drużyny z Kalisza to również efekt przewagi wzrostu. Mimo większej ilości zawodników w polu karnym to gospodarze wykorzystali warunki fizyczne i 20 minut przed końcem spotkania wyszli na prowadzenie. Na nic się zdały protesty trenera oraz zawodników Ostrovii, którzy sugerowali, że bramka padła nieprawidłowo, po wcześniejszym faulu na jednym z zawodników.

Stykowa sytuacja podrażniła ambicje ostrowian, którzy do samego końca próbowali odwrócić losy meczu, jednak kolejne ataki nie przyniosły upragnionego efektu.

-Zostawiamy po sobie dobre wrażenie w walce z mocnym rywalem, aczkolwiek możemy mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie, że nie zdobyliśmy 3 punktów. W pierwszej połowie powinniśmy strzelić przynajmniej 3 czy 4 bramki i uważam, że nie zasłużyliśmy na porażkę. Zostają nam dwa spotkania do końca ligi i liczę, że zareagujemy jak prawdziwa drużyna i zdobędziemy komplet punktów w obu starciach – podsumował trener Ostrovii 1909.

KKS Kalisz – Ostrovia 1909 2:1 (0:1)

Bramka dla Ostrovii: Brajan Szczepaniak

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski