Świetny mecz z Tarnovią!

Po kiepskim występie z Centrą zespół Ostrovii 1909 pokazał wielki charakter w wyjazdowym pojedynku z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Trener Marcin Kałuża nie mógł w sobotę skorzystać z usług najbardziej doświadczonych graczy: Tomasza Kempińskiego, Damiana Błaszczyka (kontuzje) i Łukasza Wiącka (pauza za kartki). W wyjściowej „11” pojawiło się pięciu młodzieżowców. Młodzi gracze mieli okazje przeciwstawić się takim graczom jak Bartosz Ślusarski i Zbigniew Zakrzewski, którzy mają za sobą setki spotkań rozegranych w ekstraklasie a także w ligach zagranicznych.

Ten drugi w 13 minucie otworzył wynik spotkania uderzając piłkę głową. Biało-czerwoni 120 sekund później odrobili straty po szybkiej kontrze. Do siatki trafił Mateusz Ziemiański, a udział przy golu mieli Marek Szymanowski (asysta) i Mariusz Poślednik. W 40 minucie „Siwy” w zamieszaniu podbramkowym bliski był ponownego trafienia do siatki.

Druga połowa toczyła się pod dyktando biało-czerwonych, którzy mieli okazje by pokusić się o kolejne bramki. W 60 minucie nad poprzeczką uderzał Marek Szymanowski. Kilka chwil później „setkę” miał Mateusz Ziemiański po podaniu Mariusza Poślednika. Napastnik Ostrovii mierzył jednak w środek bramki gdzie ustawiony był golkiper Tarnovii. W 67 minucie z okolic 30 metra z rzutu wolnego Daniel Kaczmarek trafił w słupek. Kwadrans przed końcem po stałym fragmencie gry głową obok bramki mierzył Grzegorz Wachowiak. Defensor Ostrovii w doliczonym czasie został bohaterem pojedynku. Najpierw biało-czerwoni w 93 minucie wywalczyli rzut rożny po uderzeniu Daniela Kaczmarka. W walce w polu karnym „Wachu” dopadł do futbolówki i tym razem strzałem nogą z lewej strony boiska umieścił ją w siatce. Sędzia zakończył mecz a wśród piłkarzy i ostrowskich kibiców zapanowała euforia!

Ostrovia po ciężkim pojedynku triumfowała 2:1! To pozwoliło awansować na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów po 26 kolejce rozgrywek IV Ligi.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Ostrovia 1909 1:2 (1:1)

1:0 Zbigniew Zakrzewski (13′)

1:1 Mateusz Ziemiański (15′)

1:2 Grzegorz Wachowiak (93′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Grzegorz Wachowiak, Szymon Kasprzak, Paweł Jasiński, Marek Szymanowski, Michał Giecz, Kacper Krawczyk, Mariusz Poślednik (85′ Maciej Mikulski), Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.