aa_seniorzy2

Tarnovia – Ostrovia 1909 2:3

aa_seniorzy2Ostrovia 1909 Ostrów pomyślnie przebrnęła przez I etap Pucharu Polski na szczeblu WZPN pokonując na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:2.

W 5 minucie jako pierwszy bramce rywali zagroził Kamil Krawczyk, który trafił w poprzeczkę. W 10 minucie dobrą okazję zmarnował Damian Michalski przegrywając pojedynek z golkiperem Tarnovii. Gracz Ostrovii 1909 poprawił się 180 sekund później popisującym się celnym strzałem z około 25 metrów.
W miarę upływu czasu coraz lepiej na boisku poczynali sobie gospodarze. W 55 minucie w jednej akcji mieli 3 rzuty rożne, co skończyło się doprowadzeniem do stanu 1:1.

W 70 minucie było 2:1 dla biało-czerwonych. Podanie od Macieja Stawińskiego z kilku metrów celnie wykończył Marek Szymanowski. Pomocnik ostrowskiej drużyny w 80 minucie podwyższył na 3:1.

5 minut przed końcem spotkania Tarnovia zdobyła kontaktową bramkę i mieliśmy emocje do ostatniego gwizdka. Dwie dobre okazje miał Michał Majer, który najpierw przegrał pojedynek z bramkarzem miejscowych, a kilkadziesiąt sekund później trafił w słupek. W tym drugim przypadku dobijał jeszcze Marek Dybek, ale piłka poszybowała nad bramką. Dwie internwecje zanotował natomiast Dominik Sadowski.

W środowym spotkaniu szansę występu dostali zawodnicy, którzy mniej czasu spędzali na boisku w meczach ligowych.

Tarnovia – Ostrovia 1909 2:3 (0:1)