Tarnovia – Ostrovia 1909 2:2 (Fotorelacja)

aa_nowe_cieszynkaCztery bramki padły we wtorkowym spotkaniu Tarnovii Tarnowo Podgórne z Ostrovią 1909 – wszystkie po trafieniach z rzutów karnych.

Z powodu urazu kolana nie mógł wystąpić Dairusz Reyer, a za kartki pauzował Marek Szymanowski. Kontuzje leczą natomiast Michał Majer i Jakub Frąckowiak.

W 9 minucie wynik otworzył Artur Dorna, który wcześniej faulowany był przez Kamila Krawczyka. Zawodnik ostrowskiego zespołu został ponadto upomniany żółtą kartką.  W 24 minucie interweniował Karol Szymański ratując przed stratą drugiej bramki.

Biało-czerwoni poważniej rywalom zagrozili dopiero w pod koniec pierwszej części pojedynku. W 40 minucie Maciej Scherfen, obrońca gospodarzy zagrał piłkę reką w polu karnym. Skutecznie „11” na gola zamienił Błażej Cyfert. Kilkadziesiąt sekund później z przewrotki obok słupka po podaniu Daniela Kaczmarka uderzył Tomasz Kempiński.

W 50 minucie ponownie strzelał Kempes, ale tym razem interweniował bramkarz gospodarzy. Natomiast po zmianie stron sędziowie dopatrzyli się zagrania piłki ręką przez Krawczyka w polu karnym. Ponownie Tarnovię na prowadzenie wyprowadził Dorna.

W kolejnych fragmentach meczu niecelnie uderzali Kempiński, Giecz i Michalski. Ten pierwszy miał najlepszą okazję.  Od 83 minucie miejscowi grali w osłabieniu. W doliczonym czasie gry biało-czerwoni doprowadzili do stanu 2:2. Rzut karny po faulu na Damianie Michalskim wykorzystał Błażej Cyfert.