Udane zakończenie jesieni

Kawałek dobrego futbolu na koniec rundy jesiennej pokazały w sobotę drużyny Ostrovii 1909 i Kotwicy Kórnik. Na boisku toczyła się zażarta walka o cenne punkty.

Jako pierwsi zaatakowali dwukrotnie goście. W miarę upływu czasu coraz groźniejsze akcje konstruowali biało-czerwoni. W 40 minucie na strzał zdecydował się Maciej Mikulski. Golkiper Kotwicy odbił piłkę przed siebie a celną dobitką popisał się Daniel Kaczmarek.

Niewiele po wznowieniu gry ponownie mocno zza pola karnego ponownie mierzył Maciej Mikulski. W odpowiedzi minimalnie głową chybił Dominik Woroch. Bramkarz Ostrovii, Bartosz Jankowski miał dziś sporo pracy i kilkukrotnie wychodził obronną ręką z trudnych opresji.

W 58 minucie było już 2:0, a Marek Szymanowski, huknął nie do obrony pod poprzeczkę.

Kolejnych ciekawych akcji z obu stron nie brakowało,w tak ważnym pojedynku nikt nie odstawiał nogi. Kibice mieli wiele emocji. Do ostrowskiego zespołu ponownie szczęście uśmiechnęło się w doliczonym czasie gry. Świeżo wprowadzony na murawę Mariusz Poślednik w środku pola zainicjował akcję ,którą z bliskiej odległości wykończył Maciej Mikulski.

Ostrovia pokonała Kotwicę 3:0. Co cieszy to jeden z nielicznych w tym sezonie pojedynków na „zero” w defensywie.

Rundę jesienną ostrowianie zakończyli na piętnastej pozycji z dorobkiem 23 punktów.

Ostrovia 1909 – Kotwica Kórnik 3:0 (1:0)
1:0 Daniel Kaczmarek (40′)
2:0 Marek Szymanowski (58′)
3:0 Maciej Mikulski (90+3)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski, Krystian Mokrzycki (89′ Jordan Kaczmarek), Maciej Mikulski, Daniel Kaczmarek, (88′ Maciej Kaniewski). Tomasz Kempiński (90′ Mariusz Poślednik).