Udany występ rezerw. Bramkarze zdobywali bramki!

W rundzie wstępnej Okręgowego Pucharu Polski rezerwy Ostrovii 1909 pokonały na wyjeździe CKS Zduny (Klasa B) 4:0. Dwa z goli zdobyli bramkarze.

Podopieczni Michała Giecza posiadali zdecydowaną przewagę na boisku. Już w pierwszej minucie do siatki trafił Patryk Kaźmierczak po podaniu Patryka Powalisza. Do przerwy ostrowianie stworzyli sobie masę stuprocentowych sytuacji, ale nie potrafili ich skutecznie wykończyć.

Jak zdobywać bramki kolegom pokazał Jakub Błaszczyk. Trener Michał Giecz znów zaskoczył przeciwnika. W przerwie bramkarz Ostrovii desygnowany został do gry w ataku, a jego miejsce między słupkami zajął Kacper Dziuba. Jakub Błaszczyk już przy pierwszej okazji w 55 minucie podwyższył rezultat na 2:0 po zagraniu Patryka Karkoszki. 5 minut później Karkoszka strzelił na 3:0. Ostatnia bramka zdobyta została z rzutu karnego za faul na Patryku Kaźmierczaku. Skutecznym egzekutorem „11” okazał się 17-letni bramkarz Kacper Dziuba.

Ostrovia zasłużenie wygrała 4:0 i awansowała do kolejnego etapu OPP, który zaplanowano na 29 sierpnia (środa). Rywala poznamy wkrótce.

CKS Zduny – Ostrovia 1909 0:4 (0:1)
0:1 Patryk Kaźmierczak (1′)
0:2 Jakub Błaszczyk (55′)
0:3 Patryk Karkoszka (60′)
0:4 Kacper Dziuba (70′ rzut karny)kl

Ostrovia: Jakub Błaszczyk – Maksymilian Jończak, Sebastian Szereda, Paweł Jasiński, Jakub Nasalski (46′ Maciej Kaniewski), Patryk Powalisz, Maciej Mikulski (46′ Kacper Dziuba), Mikołaj Lewandowski, Patryk Kaźmierczak, Patryk Karkoszka, Mariusz Poślednik (46′ Maksymilian Gawarecki).