Unia bezlitosna dla Ostrovii

Unia Swarzędz pokonała Ostrovię 1909 aż 7:4 w sobotnim spotkaniu IV Ligi. Tak wysokiego wyniku z udziałem biało-czerwonych dawno nie odnotowaliśmy.

Gospodarze wykorzystywali praktycznie każdy błąd ostrowskiego zespołu. W 50 minucie było już 6:1 dla Unii. Ostrowianie mimo fatalnego wyniku potrafili wykrzesać jeszcze trochę z siebie. Trafienia Marka Szymanowskiego i Daniela Kaczmarka dodały im dodatkowych sił. Przy wyniku 3:6 Ostrovia mogła pokusić się o kolejne bramki. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali Michał Giecz i Marek Szymanowski.

W końcowym rozcharunku Unia triumfowała 7:4. W końcówce meczu swojego pierwszego gola w drużynie seniorów zdobył 16-letni Krystian Szczepaniak. W drugiej połowie przy problemach kadrowych w Ostrovii na murawie pojawił się 15-letni Jakub Kramarczyk, debiutant na czwartoligowych boiskach.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej w sobotę, 16 listopada o godzinie 13.00 na Stadionie Miejskim Ostrovia zagra z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Unia Swarzędz – Ostrovia 7:4 (5:1)

1:0 Krystian Pawlak (4′)

2:0 Hubert Goncerzewicz (13′)

3:0 Wojciech Antczak (38′)

3:1 Damian Błaszczyk (39′)

4:1 Gerard Pińczuk (44′)

5:1 Krystian Pawlak (45′)

6:1 Gerard Pińczuk (50′)