Utrzymanie się oddala

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek IV Ligi w trudnej sytuacji znaleźli się seniorzy Ostrovii 1909. Mocno skomplikowała to sobotnia przegrana 0:1 z Olimpią Koło.

Od samego początku pojedynku na boisku było nerwowo, po kontrowersyjnym rzucie karnym podytkowanym dla przyjezdnych w 8 minucie. Bramkę dla Olimpii zdobył Krystian Sobieraj.

Biało-czerwoni najlepsze okazje mieli tuż przed przerwą. Dwukrotnie mierzył Tomasz Kowalski.

W 75 minucie Krystian Sobieraj podszedł do wykonania drugiego rzutu karnego, ale tym razem interweniował Dominik Kokott. Zrobiło się ciekawie widowisko – akcji bramkowych nie brakowało po obu stronach boiska. W Ostrovii w słupek trafił Maciej Mikulski. Wcześniej w polu karnym za koszulkę szarpany był Maciej Kaniewski, ale skończyło się bez żadnych konsekwencji dla zawodnika gości.

Po sobotniej porażce ostrowski zespół spadł na jedenaste miejsce grupy spadkowej. Biało-czerwonym do końca rozgrywek pozostały 4 mecze wyjazdowe.

Ostrovia 1909 – Olimpia Koło 0:1 (0:1)