boisko

Victoria – Ostrovia 1:4

boiskoSeniorzy Ostrovii 1909 we wtorkowym meczu ligowym na wyjeździe pokonali Victorię Września 4:1.

W pierwszej części spotkania ostrowianie mieli kilka okazji strzeleckich. Marka Szymanowskiego uprzedził bramkarz Victorii. Strzał Pawła Świtały miejscowy golkiper przeniósł nad poprzeczką. W 15 minucie pojedynek sam na sam przegrał Krzysztof Molka.
W 32 minucie zza pola karnego uderzał Maciej Szymczak, bramkarz gospodarzy „wypluł” futbolówkę przed siebie a Ireneusza Czupryna, który chciał do niej doskoczyć uprzedził jeden z obrońców.

W 39 minucie biało-czerwoni objęli prowadzenie za sprawą Dariusz Reyera. Obrońca ostrowskiej drużyny najwyżej wyskoczył do rzutu rożnego wykonywanego przez Marcina Wojciechowskiego i głową skierował futbolówkę do siatki.

2 minuty po wznowieniu drugiej połowy także celnie głową w polu karnym przymierzył Tomasz Kempiński, a tym razem piłkę dorzucał z bocznego sektora boiska Maciej Szymczak.

Po godzinie gry było już 3:0. W dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Ireneusz Czupryn, ale odegrał futbolówkę do Marka Szymanowskiego, który celnym strzałem wykończył akcję.

Kilka minut później gospodarze zdobyli bramkę honorową z rzutu karnego. To tknęło w nich ducha walki do samego końca i kilka razy zrobiło się nerwowo w ostrowskim polu karnym. Zespół z Wrześni odrkrył się zapominając o linii obrony. Biało-czerwoni mieli okazję do szybkich kontr. W 75 minucie Paweł Majusiak trafił w słupek. 180 sekund później zablokowany w ostatniej chwili został strzał Damiana Wnuka. Miejscowych dobił w 85 minucie Marcin Wojciechowski.

Victoria Września – TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:4  (0:1)

0:1 Dariusz Reyer (39′)

0:2 Tomasz Kempiński (47′)

0:3 Marek Szymanowski (60′)

1:3 Bartosz Nowicki (65′)

1:4 Marcin Wojciechowski (85′)

Ostrovia: Nowak – Majusiak (88′ Jędrzejak), Kasprzyk, Reyer, Szymczak, Świtała, Wojciechowski, Czupryn (62′ Dąbrowski), Molka (87′ Konieczny), Szymanowski, Kempiński (77′ Wnuk)