uniwersalne

Victoria – Ostrovia 1909 2:2

uniwersalne1  punkt z terenu beniaminka III ligi, zespołu Victorii Września wywieźli piłkarze nożni Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Początek w wykonaniu biało-czerwonych był imponujący. W 7 minucie uderzał Michał Janoś, ale golkiper miejscowych sparował piłkę poza linię końcową.  W 9 minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dogrywał Dariusz Reyer, a tam w odpowiednim miejscu znalazł się Michał Giecz trafiając do siatki. W 16 minucie było już 0:2. Rzut karny podyktowany za faul na Marku Szymanowskim na bramkę zamienił Błażej Cyfert.  Gracze ostrowskiego zespołu zaprezentowaną „cieszynkę” zadedykowali Krzysztofowi Molce i jego partnerce z okazji narodzin dziecka.W 30 minucie dobrą okazję z lewej strony miał Szymanowski, ale górą był bramkarz Victorii. Kilkadziesiąt sekund pięknym strzałem z dystansu popisał się David Topolski i Jarosław Reyer miał niewiele do powiedzenia stojąc między słupkami ostrowskiej bramki. To trafienie dodało skrzydeł gospodarzom, a przed przerwą jeszcze 3 razy dobrze interweniował golkiper Ostrovii 1909.

Po zmianie stron gra się wyrównała. W 58 minucie Maciej Matysiak doprowadził do stanu 2:2 uderzając w polu karnym z lewej strony. Długo musieliśmy czekać na poważniejsze zagrożenia ze strony biało-czerwonych. W 65 minucie strzał w światło bramki oddał Cyfert, ale nie zaskoczył bramkarza Victorii. W dalszej fazie meczu niecelnie uderzali Giecz i Reyer. W 90 minucie w najlepszej sytuacji znalazł się Daniel Kaczmarek, ale na nasze nieszczęście na wysokości zadania stanął bramkarz Victorii. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.