Victoria w Ostrzeszowie

W niedzielę ważne 3 punkty padły łupem Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Marcina Kałuży pokonali na wyjeździe Victorię Ostrzeszów 2:1.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando ostrowskiej drużyny. Już w 3 minucie Damian Błaszczyk posłał dobrą piłkę w pole karne a Krystian Mokrzycki uderzył futbolówkę głową nad poprzeczką. W 14 minucie strzelał Maciej Mikulski ale dobrze ustawiony był golkiper Victorii. Bramkarz miejscowych do kolejnej interwencji zmuszony został w 20 minucie. Tym razem poza linię końcową sparował uderzenie Daniela Kaczmarka. Po wznowieniu gry przez ostrowian w polu karny sfaulowany został Tomasz Kempiński. Pewnie rzut karny na gola zamienił Daniel Kaczmarek.

W 39 minucie pierwsze zagrożenie ze strony Victorii. Uderzał Maciej Stawiński a czujność między słupkami zachował Bartosz Jankowski i skończyło się na rzucie rożnym.

Po zmianie stron gra się wyrównała. W 59 minucie Ostrovię przed stratą gola uratował Kamil Krawczyk wybijając piłkę głową niemal z linii bramkowej. W 75 minucie obrońca ostrowskiej drużyny zabłysnął również w linii ataku. Popularny „Łysy” zgrał futbolówkę do Tomasza Kempińskiego, który podwyższył na 2:0. Gospodarze w 89 minucie za sprawą Roberta Skrobacza zdobyli kontaktowego gola. W emocjonującej końcówce ostrowianie dowieźli zwycięstwo.

Victoria Ostrzeszów – Ostrovia 1909 1:2 (0:1)
0:1 Daniel Kaczmarek (20′, rzut karny)
0:2 Tomasz Kempiński (75′)
1:2 Robert Skrobacz (89′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Grzegorz Wachowiak, Łukasz Wiącek, Konrad Rusek, Damian Błaszczyk, Krystian Mokrzycki, Michał Giecz, Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński (84′ Paweł Zadka), Maciej Mikulski (85′ Mateusz Ziemiański).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.