boisko

Victoria znów rozbita!

Pierwsza drużyna Juniorów Starszych Ostrovii 1909 doskonale rozpoczęła rozgrywki ligowe. Podopieczni Piotra Konstanciaka wbili Victorii aż sześć bramek.

 

 

Oba zespoły miały okazję nieco się poznać przed kilkoma tygodniami. Przypomnijmy, że w sparingu rozgrywanym za ostrowską parowozownią nasi piłkarze bez najmniejszych kłopotów poradzili sobie z Victorią wygrywając 5:0.

Mecz ligowy rozpoczął się o godzinie 15:00. Piłkarze znali już wynik swoich kolegów z drugiej drużyny, dlatego za wszelką cenę chcieli ograć swojego rywala. Derbowe starcie z Victorią rozpoczęło się świetnie dla gości. Już w 10 minucie piłkę do siatki skierował Henryk Sosiński. Spory udział przy tym golu miał Patryk Woźniczak, który do końca poszedł za piłką i głową uprzedził bramkarza przeciwnika. Piłkarze Ostrovii po bramce nie spuścili z tonu i dalej groźnie atakowali gospodarzy. Wielką ochotę do gry przejawiał Patryk Woźniczak, niestety jego strzały minimalnie mijały bramkę. Dogodną sytuację do zmiany rezultatu miał także Błażej Marciniak. Piłka po strzale głową odbiła się jednak od słupka. Zawodnicy Victorii rzadko przedostawali się pod pole karne Przemysława Glinkowskiego i w pierwszej połowie nie oddali żadnego uderzenia. Drugą bramkę zdobyli za to ostrowianie. Henryk Sosiński podaniem otworzył drogę do bramki Michałowi Janosiowi. Skrzydłowy Ostrovii nie zmarnował okazji i podwyższył wynik, który utrzymał się do przerwy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się znacząco. Ostrovia dalej kontrolowała przebieg meczu, Victoria jednak częściej niż przed przerwą gościła na połowie rywala. Ostrzeszowianie nie mieli jednak żadnej klarownej sytuacji do strzelenia bramki. Ostrovia miała ich bardzo dużo, dlatego udało się strzelić jeszcze kilka bramek. Na 3:0 podwyższył Michał Janoś. Akcję ze środka boiska wyprowadził Mateusz Piaskowy, który podał do Henryka Sosińskiego. Napastnik biało-czerwonych zgrał piłkę do Janosia a ten pewnie wpakował ją do siatki strzałem w dalszy róg. Mimo wysokiego prowadzenia goście nie przestawali atakować. Efektem były kolejne bramki. Czwartą dla Ostrovii, a swoją trzecią strzelił Michał Janoś. Idealną wrzutkę na głowę posłał z prawego skrzydła rezerwowy Michał Piec. Kilka minut później było już 5:0. Wprowadzony chwilę wcześniej Artur Małecki wykorzystał podanie Mateusza Piaskowego. Wynik ustalił kolejny ze zmienników – Michał Majer. Pierwszy strzał 15-latka wybronił bramkarz Victorii, ale przy dobitce był już bezradny. Asystę przy bramce zaliczył Artur Małecki. Gospodarze mieli jedną okazję do zdobycia bramki honorowej, ale strzał z rzutu wolnego odbił się od poprzeczki.

 

Victoria Ostrzeszów – Ostrovia 1909 0:6

0:1 – H. Sosiński
0:2 – M. Janoś
0:3 – M. Janoś
0:4 – M. Janoś
0:5 – A. Małecki
0:6 – M. Majer

Skład:

P. Glinkowski – Ł. Hęćka (46′ D. Krawczyk), B. Marciniak, J. Jędrzejak, M. Walkowski – K. Tumidajski (70′ M. Piec), J. Frąckowiak (70′ J. Kaczmarek), M. Piaskowy, M. Janoś (70′ M. Sipurzyński) – H. Sosiński (70′ A. Małecki), P. Woźniczak (70′ M. Majer)

 

Wyniki 1. kolejki:

Victoria Ostrzeszów – Ostrovia 1909 0:6
Calisia Kalisz – Ostrovia 1909 II 2:0
Centra Olimp Ostrów Wlkp. – Pogoń N.S. 11:2
Olimpia Brzeziny – Prosna Kalisz 3:1
LKS Czarnylas – KS Opatówek 0:6