Walka do końca nagrodzona remisem

Kolejny raz w tym sezonie szczęście dopisało Ostrovii 1909 w końcówce spotkania.

Derbowe starcie w blasku jupiterów z KP Centra 1946 zgromadziło na Stadionie Miejskim kilkuset fanów futbolu. Mimo przenikliwego zimna na brak emocji nie mogli narzekać.

Więcej sytuacji z przebiegu spotkania stworzyli sobie biało-czerwoni. Odpowiednio w 36 i 50 minucie golkiper Centry, Kacper Nowak odbijał futbolówkę po uderzeniach Łukasza Budziaka i Dawida Przybyszewskiego.

Jednak to w 61 minucie przeciwnik otworzył wynik po trafieniu z rzutu karnego wykorzystanego przez Michała Kucharskiego.

Ostrovia walczyła do końca. W 73 minucie drugi żółty kartonik w Centrze ujrzał Jakub Kłobusek. Trener ostrowskiej drużyny Józef Klepak dokonał trzech zmian, które przyniosły zamierzony efekt. W 90 minucie po zamieszaniu piłkę do siatki przeciwnika głową skierował Maciej Kaniewski.

Derby Ostrowa zakończyły się wynikiem 1:1.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski 1:1

Bramki:

0:1 Michał Kucharski (61’, rzut karny)

1:1 Maciej Kaniewski (90’, głową)

Ostrovia:

Bartosz Jankowski – Patryk Perz, Paweł Zadka, Jakub Jędrzejak, Konrad Rusek (77’ Nikodem Nowacki), Adam Sobański (80’ Mariusz Poślednik), Nikodem Modrzyński, Jakub Kramarczyk, Łukasz Budziak (87’ Maciej Kaniewski), Mikołaj Marciniak, Dawid Przybyszewski.

Fotoreportaż przygotował Adam Jenek Fotografia Sportowa

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski