We wtorek pierwsze punkty?

Wtorkowy pojedynek TPS Winogrady Poznań z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski zakończy szóstą kolejkę IV Ligi.

To niezwykle ważny pojedynek dla biało-czerwonych, którzy nadal pozostają bez zdobyczy punktowej. Ostrowianie w ostatnich dniach trenowali na boisku Baryczy Janków Przygodzki, za co należą się podziękowania dla władz tego klubu za gościnność. W piątek obie ekipy w ramach zajęć rozegrały małą grę kontrolną, która zakończyła się sukcesem Ostrovii 1909. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej urazem na boisku pojawił się Marek Szymanowski.

Oświatowe Towarzystwo Przyjaciół Sportu Winogrady – TPS Winogrady Poznań – dokładnie tak brzmi pełna nazwa klubu ze stolicy Wielkopolski. Na jego czele stoi prezes Andrzej Juskowiak, były reprezentant Polski, Lecha Poznań (2x Mistrzostwo Polski), Borussi Monchengladbach, VFL Wolsfburg, Sporting CP czy Energie Cottbus. Z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal letnich igrzysk olimpijskich w 1992 roku.

Pojedynki w roli gospodarza rozgrywa on na boisku na osiedlu Wichrowe Wzgórze 106. Barwy klubowe to; zielono-żółto-czarne. Awans do IV Ligi to jak na razie jego największy sukces.

Ekipa z Winograd w tym sezonie straciła już 20 bramek, ale zdobyła niezwykle 6 cennych punktów. Taka zdobycz pozwala po sobotnich pojedynkach na zajmowanie trzynastej pozycji w tabeli IV Ligi.

Wtorkowy mecz w Poznaniu rozpocznie się o godzinie 17.30

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski