Wicelider pokonał Ostrovię

Stałe fragmenty gry zapewniły drużynie Pogoni Nowe Skalmierzyce zwycięstwo nad Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

Gospodarze od pierwszych fragmentów ruszyli do zdecydowanych ataków. W 3 minucie rzut wolny na bramkę zamienił Daniel Armatys.

W 22 minucie z prezentu – straty piłki przez Pogoń na własnej połowie skorzystał Jakub Szaniec. Młody pomocnik doprowadził do stanu 1:1.

W 28 minucie dość mocno zakotłowało się przed bramką Ostrovii i tylko jakiś cud uratował biało-czerwonych przez stratą gola. Futbolówkę z linii bramkowej wybijali Bartosz Jankowski i Łukasz Wiącek.

W 64 minucie wicelider rozgrywek z Nowych Skalmierzyc ponownie wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym gola głową zdobył Adam Majewski.

Ostrowski zespół dążył do odrobienia strat. Najlepszą sytuację w 80 minucie miał Safian Skupiński, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Ostatecznie Pogoń triumfowała 2:1.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia 1909 2:1 (1:1)

1:0 Daniel Armatys (3′, rzut wolny)
1:1 Jakub Szaniec (22′)
2:1 Adam Majewski (64′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Patryk Kaczmarek (77′ Mateusz Sobczak), Paweł Jasiński (67′ Marek Szymanowski), Krystian Mokrzycki (46′ Maciej Mikulski), Tomasz Kowalski, Damian Błaszczyk, Jakub Szaniec, Michał Giecz, Safian Skupiński.