Wielka Sobota dla Ostrovii

Piętnaste zwycięstwo seniorów Ostrovii 1909 w sezonie 2022/23. W Wielką Sobotę biało-czerwoni pokonali GKS Rychtal 5:1.

Wynik końcowy może sugerować, że był to jednostronny pojedynek. Tak jednak nie wyglądała pierwsza połowa spotkania. Ostrowski zespół objął prowadzenie 1:0 po celnym strzale głową Mikołaja Marciniaka, ale pozwolił gościom odrobić straty. Piłkarze GKS-u zaatakowali jeszcze mocniej, ale ich zapędy ostudziło trafienie przed przerwą Piotra Skrzypczaka.

Po zmianie stron ostrowianie zagrali już lepiej i jak na lidera przystało. Do siatki rywali trafiali Karol Krystek, Łukasz Budziak i Mikołaj Marciniak.

Dziękujemy kibicom za przybycie na spotkanie. Do zobaczenia na kolejnych pojedynkach.

Ostrovia 1909 – GKS Rychtal 5:1 (2:1)

1:0 Mikołaj Marciniak (13’, głową)

1:1 Jan Rojek (30’)

2:1 Piotr Skrzypczak (43’, głową)

3:1 Karol Krystek (75’, rzut wolny)

4:1 Łukasz Budziak (86’)

5:1 Mikołaj Marciniak (89’)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Eryk Kuszaj, Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka, Patryk Perz (49’ Mateusz Rachwalski), Mikołaj Lewandowski (60’ Mariusz Poślednik), Peter Suswam (70’ Tomasz Kowalski), Karol Krystek (80’ Nikodem Modrzyński), Piotr Skrzypczak (77’ Jakub Kramarczyk), Mikołaj Marciniak, Maciej Kaniewski (70’ Łukasz Budziak).