Wraca liga! Ostrovia 1909 vs Lubuszanin Trzcianka

Po długim rozbracie wramy do ligowych rozgrywek piłkarskich. W najbliższy weekend rozegrana zostanie I kolejka IV Ligi sezonu 2020/2021.

Na inaugurację rywalem Ostrovii 1909 będzie Lubuszanin Trzcianka. Ten zespół w poprzednich sezonach walczył o czołowe pozycje. Latem w klubie z Trzcianki doszło do małej rewolucji kadrowej. W okresie pandemii korona wirusa odeszło kilku podstawowych zawodników na czele z napastnikiem Orlande Kpassa (Huragan Morąg). Lubuszanin zamierza bazować na młodych graczach. W ekipie trenera Jarosława Feciucha pozostali najbardziej doświadczeni Paweł Wicher i Paweł Iwanicki. W marcu do drużyny dołączył natomiast Brazylijczyk, Breno Fagundes.

W trakcie długiej przerwy między rozgrywkami ligowym (od listopada 2019) także w ostrowskiej drużynie doszło do roszad kadrowych. Nowe barwy dla siebie wybrali Daniel Kaczmarek, Krystian Szczepaniak (Pogoń Nowe Skalmierzyce) i Kacper Dziuba (LKS Gołuchów), natomiast decyzję o rezygnacji z dalszych występach podjął Kamil Dutkowski. Do biało-czerwonego teamu dołączyli natomiast w większości zawodnicy dobrze już nam znani: Damian Izydorski, Paweł Jasiński (Centra Ostrów), Mateusz Sobczak (Piast Czekanów), Patryk Kaźmierczak (Barycz Janków Przygodzki), Safian Skupiński (KS Opatówek). Nową twarzą jest natomiast obrońca Patryk Kaczmarek (CKS Zbiersk).

Inauguracyjne spotkania to zawsze jest wielka niewiadoma. Obie ekipy mają za sobą serię sparingów, ale rozgrywki ligowe rządzą się swoimi prawami.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku pojedynek Ostrovii 1909 przed własną publicznością. Bądźcie z zespołem i wspierajcie go od samego początku!

WAŻNE!!!

Pojedynek odbędzie się z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych. Przy wejściu na trybunę główną usytuowane zostaną stanowiska z płynem dezynfekującym. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb ochrony i zachowanie zalecanej odległości przy zajmowaniu wyznaczonych miejsc na trybunie.

Informacje organizacyjne
Bilety do nabycia w kasie od godziny 15.00 przy wejściu na trybunę główną Stadionu Miejskiego. Bilet można także kupić drogą online poprzez stronę www.bilet.pax.pl

Ceny biletów:
Bilet normalny – 10 złotych
Bilet ulgowy – 5 złotych (dzieci, młodzież do 18. roku życia, kobiety, renciści, emeryci po okazaniu legitymacji)
Ostrowska Karta Rodziny 3+ (wszyscy członkowie rodziny, zakup i wejście po okazaniu karty) – 3 złote
Ostrowska Karta Seniora – 3 złote(zakup i wejście po okazaniu karty)

Zestaw par I kolejki:
Iskra Szydłowo – Polonia Kępno
TPS Winogrady Poznań – Kotwica Kórnik
Obra Kościan – Odolanovia Odolanów
LKS Gołuchów – Warta Międzychód
Centra Ostrów Wielkopolski – GKS Dopiewo
Warta II Poznań – Olimpia Koło
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Lubuszanin Trzcianka
KKS 1925 II Kalisz – Tarnovia Tarnowo Podgórne
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Wilki Wilczyn
Victoria Ostrzeszów – Krobianka Krobia
Victoria Września – Polonia 1912 Leszno