Wygrana z KKS-em

W niedzielę, po meczu trzymającym w napięciu do ostatnich minut młodzicy starsi zainaugurowali rundę wiosenną i pokonali KKS Kalisz 4:3.

Pojedynek rozpoczął się od szybkiej straty bramki przez biało-czerwonych, jednak chłopcy nie zrazili się tym niepowodzeniem i starali się szybko przejąć kontrolę nad meczem, efektem był gol wyrównujący, po rzucie rożnym Marcina Drzewieckiego bramkę strzelił Maks Szydełko. Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od ataków gości, którzy szybko strzelili dwie bramki, Ostrovia próbowała zdobyć bramkę kontaktową, jednak długo nie mogli się „wstrzelić” w bramkę KKS-u, udało się to po raz kolejny parze Drzewiecki-Szydełko, raz jeszcze po rzucie rożnym. Bramka dodała skrzydeł naszym zawodnikom i kilka minut później po indywidualnym rajdzie Maksa na skrzydle piłkę do bramki gości wpakował Tymek Otwiaska. Końcówka to już pełna dominacja naszego zespołu czego efektem była bramka Marcela Gryglewskiego.
– Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz, nie zwracali uwagi na wynik, tylko konsekwentnie realizowali założenia przedmeczowe i skonstruowali dużo dobrych akcji ofensywnych, a w obronie grali pewnie i mądrze.
T.P. OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – Włókniarz 1925 Kalisz 4:3 (Szydełko x2, Otwiaska, Gryglewski)
Ostrovia:  Ziental, Strzelecki, Nowacki, Woś, Szydełko, Drzewiecki, Dudkowiak, Gryglewski, Kubzdyl, Jackowski, Binek, Kościelny, Urban, Beker, Otwiaska.