Wygrany sparing we Wrocławiu

Mróz im nie straszny. W sobotniej grze kontrolnej piłkarze Ostrovii 1909 pokonali drużynę GKS Mirków/Długołęka 5:2.

Biało-czerwoni skorzystali z zaproszenia rywala i spotkanie rozegrane zostało na sztucznej murawie we Wrocławiu. Już w jednej z pierwszych akcji bramkarza gospodarzy pokonał Daniel Kaczmarek po podaniu Marka Szymanowskiego. „Kaka” miał jeszcze dwie dobre okazje na trafienie do siatki w pierwszej fazie meczu. Między 18 a 25 minutą ostrowski zespół stracił dwa gole. Szybka odpowiedź na 2:2 Marka Szymanowskiego po zagraniu Macieja Mikulskiego.

Po zmianie stron prowadzenie dla Ostrovii 1909 odzyskał Daniel Kaczmarek skutecznie egzekwując rzut karny za zagranie ręką przez piłkarza GKS-u, który walczył o futbolówkę z Szymonem Kasprzakiem. W 52 minucie na 4:2 podwyższył Łukasz Wiącek – celnie przymierzył głową po dośrodkowaniu Konrada Ruska. W 80 minucie Wiącek zdobył drugiego swojego gola głową, tym razem po asyście Grzegorza Wachowiaka. W końcówce spotkania szczęścia zabrakło Patrykowi Powaliszowi, który po indywidualnej akcji trafił w poprzeczkę.

GKS Mirków/Długołęka – Ostrovia 1909 2:5 (2:2)
Bramki dla Ostrovii 1909: Łukasz Wiącek 2 (52′, 80′), Daniel Kaczmarek 2 (2′, 48′), Marek Szymanowski (26′)