4

Wyjazdowy sukces trampkarzy (relacja)

4Cenny wyjazdowy sukces zanotowali podopieczni Przemysława Kurka. Biało-czerwoni pokonali Pogoń Trębaczów 3:0 i pozostają w grze o zwycięstwo w swoich rozgrywkach.

Pierwsza połowa zaczęła się od dynamicznej akcji gospodarzy, lecz ci wykończyli ją strzałem obok bramki. Trębaczów od początku starał się jak najbardziej przeszkadzać Ostrovii. W 20 minucie zagotowało się pod bramką Konrada Łojka. Bramkarz biało-czerwonych w tej sytuacji popisał się broniąc ten strzał nogami. Warto dodać że nasz bramkarz w tym sezonie, od samego początku zachowuje świetną formę. Pod koniec pierwszej połowy 100 procentową okazję mięli także ostrowianie, lecz nie wykorzystał jej Kuba Jóźwiak. Przy tej okazji  asystować mógł Filip Szewczyk, który świetnym podaniem otworzył drogę do bramki rywala naszemu napastnikowi. Pierwsza połowa, z lekką przewagą Trębaczowa zakończyła się remisem 0:0.

Zmobilizowana Ostrovia w drugich 40 minutach grała coraz lepiej, szybciej i dokładniej. Trener Przemysław Kurek zlecił Jakubowi Jóźwiakowi oraz Jakubowi Karwikowi zamianę pozycji (J.Jóźwiak na atak, J.Karwik na pomoc), co procentowało coraz to lepszymi rajdami prawą flanką, z których tworzyły się okazję podbramkowe dla naszego zespołu. W 60 minucie po szansie bramkowej dla naszego zespołu, piłkę z własnego pola karnego starali się wybić obrońcy gospodarzy, lecz to wybicie nie przekroczyło nawet połowy boiska. Piłkę przejął Eryk Nowicki i z ponad 25 metrów huknął na bramkę, strzał po palcach bramkarza wpadł do siatki i ostrowianie przybliżyli się do bardzo ważnych trzech punktów. Po bramce biało-czerwoni uspokoili nieco grę. 7 minut później ponownie sytuację stworzyli sobie goście.  Na własnej połowię piłkę odzyskał Jakub Jóźwiak. Nasz napastnik minął trzech obrońców, a następnie wrzucił piłkę Jakubowi Karwikowi, który uderzył piłkę głową w samo okno bramki. Bramkarz nie miał najmniejszych szans by obronić ten strzał. Nieco przygaszeni gospodarze wciąż starali się walczyć, ale w 75 minucie ostateczny cios zadał Wojtek Wasielewski. Przy bramce na 3-0 asystował Kamil Gołdyn.

Ogrywając na wyjeździe 3-0 Pogoń Trębaczów, zespół Przemysława Kurka odnotował już czwarte zwycięstwo z rzędu.

Pogoń Trębaczów – Ostrovia 1909 Ostrów 0:3 (0:0)
Bramki: E.Nowicki, J.Karwik, W.Wasielewski

Skład: K.Łojek, K.Gołdyn, N.Szcześniak, Ł.Hausmann, J.Jóźwiak, W.Wasielewski, F.Szewczyk, B.Morgiel, E.Nowicki, P.Morgiel, J.Karwik
Rezerwowi: A.Nowicki, M.Kaniewski, P.Goleszyński, I.Nagel

Relacja: Łukasz Hausmann