Wykorzystana szansa Ostrovii!

Cenne zwycięstwo drużyny seniorów po blisko trzech miesiącach. Biało-czerwoni pokonali rezerwy KKS 1925 Kalisz 3:0.

Kaliska drużyna po pięciu wygranych z rzędu zawitała do Ostrowa Wielkopolski tylko z dwójką doświadczonych zawodników: Mateuszem Żytko, Pawlem Łydkowskim i Filipem Szewczykiem. W zespole przeważali zawodnicy z roczników 2003 i 2004.

Doświadczona ekipa Ostrovii 1909 po dwóch tygodniach bez gry podeszła do spotkania z wielkim zaangażowaniem co było widać od pierwszego gwizdka.

W 11 minucie z prawej strony piłkę dogrywał Paweł Jasiński. Głową w kierunku bramki strącił ją Jakub Szaniec ale futbolówkę chwycił golkiper KKS-u.

W 17 minucie do interwencji zmuszony został Bartosz Jankowski. Rzut wolny wykonywał Filip Szewczyk, piłka odbiła się od obrony, ale mimo rykoszetu „Jankes” nie dał się zaskoczyć.

W 35 minucie gospodarze dopięli celu od początku grając ofensywnie. Po dograniu Michała Giecza celnym strzałem głową popisał się Safian Skupiński.

W 51 minucie obrońcą kaliskiej drużyny zakręcił Damian Błaszczyk. Na dziesiątym metrze w idealnej sytuacji znalazł się Tomasz Kowalski, ale piłką poszybowała wysoko nad poprzeczką.

„Kowal” zrehabilitował się w 70 minucie zamieniając rzut karny na bramkę po faulu na Damianie Izydorskim. Ten drugi asystę dołożył jeszcze w 86 minucie a formalności na 3:0 dopełnił Maciej Mikulski.

Ostrovia 1909 – KKS 1925 II Kalisz 3:0 (1:0)

1:0 Safian Skupiński (35′)
2:0 Tomasz Kowalski (70′ rzut karny)
3:0 Maciej Mikulski (86′)