Wymiana ciosów w Lesznie

Szalony mecz na inaugurację rundy wiosennej IV Ligi w Lesznie. Biało-czerwoni grając przez prawie godzinę w osłabieniu zremisowali z miejscową Polonią 3:3.

Początek nie ułożył się dla ostrowskiego zespołu. W 29 minucie gospodarze objęli prowadzenie, a od 37 minuty Ostrovia grała w osłabieniu – drugą żółtą kartkę ujrzał Patryk Powalisz.

W doliczonym czasie pierwszej połowy mieliśmy sporo zamieszania pod bramką Polonii. W efekcie bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Tomasz Kowalski.

W 51 minucie po asyście Marka Szymanowskiego wynik 2:1 dało trafienie Damiana Izydorskiego. Gospodarze szybko odpowiedzieli uderzeniem na 2:2.

W 73 minucie Polonia odzyskała prowadzenie po rzucie karnym, za faul bramkarza Ostrovii 1909.

Prawdziwe wejście „smoka” w 83 minucie zanotował Maciej Kaniewski, zdobywając gola po kilkudziesięciu sekundach spędzonych na murawie. Piłkę „meczową” miał jeszcze Tomasz Kowalski, ale futbolówkę odbił golkiper Polonii.

Polonia Leszno – Ostrovia 1909 3:3 (1:0)

1:0 Damian Nowak (29′)

1:1 Tomasz Kowalski (45+1)

1:2 Damian Izydorski (51′)