Z Kotwicą na remis

Drugi remis w rundzie wiosennej PROEKO IV Ligi zanotowała drużyna Ostrovii 1909. Wywalczenie punktu z Kotwicą Kórnik nie przyszło łatwo.

Rywale już w 5. minucie uzyskali prowadzenie po strzale głową. W ostrowskim zespole składną akcję oglądaliśmy w 15 minucie, ale zabrakło wykończenia. 5 minut później uderzał Paweł Jasiński, ale nogą futbolówkę odbił golkiper Kotwicy.

Po zmianie stron dwukrotnie interweniował z kolei bramkarz Ostrovii, Dominik Kokott. Pod drugą bramką Damian Izydorski zmusił do interwencji golkipera gości i skończyło się na rzucie rożnym.

W 70 minucie Patryk Powalisz dograł piłkę do Marka Szymanowskiego, który uderzył w światło bramki, ale piłkę odbił bramkarz zespołu z Kórnika. Dopadł do niej Jakub Szaniec i umieścił ją w siatce.

Do końcowego gwizdka obie ekipy walczyły o wywalczenie kompletu punktów. Ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:1.

Na boisku zabrakło kontuzjowanego Tomasza Kowalskiego.

Ostrovia 1909 – Kotwica Kórnik 1:1 (0:1)

0:1 Mikołaj Panowicz (5′)
1:1 Jakub Szaniec (70′)

Dominik Kokott – Peter Suswam, Łukasz Wiącek, Patryk Kaczmarek, Paweł Jasiński (46′ Maciej Kaniewski), Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (75′ Kacper Piotrowicz), Maciej Mikulski, Damian Izydorski (85′ Jakub Kramarczyk), Jakub Szaniec, Safian Skupiński (46′ Patryk Powalisz).