Zaczynamy sezon z KS Opatówek

Piłkarski maraton – tak mówi się o zreformowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej rozgrywkach IV ligi. Start sezonu 2018/2019 już w najbliższy weekend.

Z dwóch dotychczasowych grup IV ligi utworzona została jedna. Zagra w niej 20 drużyn, co oznacza dla każdej z ekip udział w aż 38 spotkaniach. W inauguracyjnej kolejce rywalem Ostrovii 1909 będzie zespół KS Opatówek.

Podopieczni Rafała Stępienia są beniaminkiem. W poprzednim sezonie nadawali ton rozgrywkom Kaliskiej Klasy Okręgowej zajmując pierwsze miejsce. Klub z Opatówka w 30 meczach wywalczył 78 punktów (24-2-4). Drużyna oparta jest na graczach w przeszłości związanych z KKS-em Kalisz. Z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że w przerwie letniej do KS-u trafiło kolejnych kilku piłłkarzy, którzy odeszli z trzecioligowca.

W ostrowskim zespole wielkich zmian kadrowych nie ma. Działacze cały czas stawiać chcą na swoich wychowanków, wspartych doświadczonymi zawodnikami. Ostrovię opuścili tylko Konrad Rusek, Damian Spaleniak i Mateusz Płóciennik. Okres przygotowawczy był niezwykle trudny dla trenera Marcina Kałuży i jego podopiecznych. Praktycznie w żadnej grze kontrolnej nie mógł wystąpić optymalny skład z powodu urlopów, czy problemów z kontuzjami. Z tą nadłużej boryka się Kamil Dutkowski a powoli na pełne obroty wracają Jakub Jędrzejak i Szymon Kasprzak.

Sparingi nie do końca napawały optymizmem, ale biało-czerwoni zapewniają, że w rogrywkach ligowych nie zawiodą swoich kibiców.

Pierwsza weryfikacja już w sobotę z KS Opatówek o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim.

Informacje organizacyjne
Bilety do nabycia w kasie od godziny 14.00 przy wejściu na trybunę główną Stadionu Miejskiego. Kibic, który opuści trybunę w trakcie meczu/przerwie będzie mógł powrócić na obiekt po okazaniu zakupionego wcześniej ważnego biletu.

Na terenie trybuny głównej Stadionu Miejskiego będzie dostępny punkt gastronomiczny m.in. z napojami. Korzystanie z punktu zasila budżet klubu. Zapraszamy do zakupów.

Ceny biletów:
Bilet normalny – 10 złotych
Bilet ulgowy – 5 złotych (dzieci, młodzież do 18. roku życia, kobiety, renciści, emeryci po okazaniu legitymacji)
Ostrowska Karta Rodziny 3+ (wszyscy członkowie rodziny, zakup i wejście po okazaniu karty) – 3 złote
Ostrowska Karta Seniora – 3 złote(zakup i wejście po okazaniu karty)

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski