Zagłębie Lubin najlepsze w Ostrowie!!

Zagłębie Lubin zwycięzcą VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma. Rywalizacja o pierwsze miejsce była niezwykle zacięta, a poziom sportowy dwudniowej imprezy niezwykle wysoki.

Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, dbając o każdy szczegół imprezy.

Przez dwa dni rozegranych zostało 68 spotkań. Jak co roku pan Jurek z niebios czuwał nad tym, aby wielomiesięczne przygotowania do imprezy nie poszły na marne. Pogoda zamówiona, chociaż momentami upał doskwierał wszystkim.

W sobotę zespoły były podzielone na dwie grupy. W niedzielę rywalizacja odbywała się w trzech grupach: złotej, srebrnej i brązowej – w zależności od wyników uzyskanych pierwszego dnia imprezy. W nim miłą niespodziankę sprawiła Reprezentacja Ostrowa pokonując Legię Warszawa 1:0.

Wielkim pechowcem okazała się ekipa Lecha Poznań. W sobotniej fazie grupowej gracze Kolejorza nie zaznali goryczy porażki (3 zwycięstwa, 3 remisy) a jednak nie zdołali się zakwalifikować do grupy złotej, gdzie rozgrywała się batalia o zwycięstwo w turnieju.

Niedzielne rozgrywki dostarczyły jeszcze większych emocji. Młodzi piłkarze mogli liczyć na doping swoich kibiców w osobach swoich rodziców, którzy mimo potwornego upału nie szczędzili gardeł by zagrzewać do walki swoich milusińskich. Do samego końca nie było wiadomo, kto zostanie triumfatorem imprezy.

W grupie złotej Zagłębie Lubin i Reprezentacja Football Academy zanotowały po 3 zwycięstwa, jednym remisie przy identycznym bilansie bramkowym. W takiej sytuacji według regulaminu imprezy wyższą pozycją premiowany jest zwycięzca bezpośredniego pojedynku i okazało się, że było to Zagłębie Lubin.

Turniej odwiedzili znamienici gości. W sobotę zmagania młodych piłkarzy obserwował między innymi Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, w przeszłości reprezentant Polski i gracz Lecha Poznań. W niedzielę pojawiła się Marzena Wodzińska, Marszałek województwa Wielkopolskiego, byli też przedstawiciele władz miasta, powiatu, sponsorzy imprezy.

Puchary, medale otrzymali wszyscy uczestnicy zmagań. Dzięki sponsorom każdy młody zawodnik wyjechał z Ostrowa Wielkopolskiego z nagrodą rzeczową.

Szósta edycji turnieju przeszła już do historii, Z pewności już w poniedziałek główny jej organizator Andrzej Kryjom będzie już myślami przy kolejnej odsłonie turnieju. Współorganizatorem zmagań była Ostrovia 1909.

Przygotowaliśmy ponad 200 zdjęć z piłkarskich zmagań, które dostępne są na łamach naszej strony internetowej. Aby je obejrzeć wystarczy kliknąć w poniższe odnośniki.

VI Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Kryjoma

Ceremonia zakończenia VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma

Klasyfikacja końcowa VI Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma:

 1. Zagłębie Lubin
 2. Reprezentacja Footbal Academy
 3. Wisła Kraków
 4. Wisła Płock
 5. Baltica Kalinigrad
 6. Lech Poznań
 7. Pogoń Szczecin
 8. Reprezentacja Ostrowa Wielkopolskiego
 9. OZPN Kalisz
 10. Widzew Łódź
 11. Legia Warszawa
 12. MFK Trutnov
 13. Akademia Piłkarska Ostrzeszów
 14. Juventus Academy Poland