Złoty Certyfikat PZPN dla Ostrovii 1909!!!

Miło nam poinformować, że Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski otrzymało Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Ostrovia 1909 znalazła się w gronie 117 szkółek piłkarskich w Polsce ze Złotym Certyfikatem – o najwyższym poziomie szkolenia dzieci i młodzieży!

Od samego początku włodarze ostrowskiego klubu postawili sobie wysoko poprzeczkę i aplikowali o przyznanie najwyższej z odznak. Kilkumiesięczne starania przyniosły spodziewane efekty.

Dzięki temu Programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe. Przede wszystkim jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia młodych piłkarzy. Dodatkowo Ministerstwo Sportu i Turystyki przez 3 lata wesprze szkółki piłkarskie i ich oddziały na łączną kwotę 130 mln złotych.

Komisja przyznała również 145 srebrne certyfikaty a 41 szkółek od dziś posiada brązowe certyfikaty.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich jest 48 brązowych, 19 srebrnych i 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek. Wielkopolska znalazła się na drugim miejscu pod względem ilości certyfikatów brązowych (41) i na trzecim pod względem certyfikatów złotych (16). Wielkopolska znalazła się również na trzecim miejscu w ogólnej liczbie przyznanych certyfikatów (61) za wspomnianymi już: Śląskiem (85) i Małopolską (79).