Złoty gol Sobczaka z Olimpią Koło

W starciu dwóch najmłodszych ekip IV Ligi górą zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Spotkanie toczyło się przy lejącym się żarze z nieba i nie było porywającym widowiskiem. Niewiele pracy mieli też arbitrzy, mecz rozgrywany był w atmosferze fair play, o czym świadczyć może zerowa ilość kartek po obu stronach. Przeciętnie sędzia główny w ciągu całego spotkaniu po boisku pokonuje dystans 8 kilometrów. W sobotnie popołudnie jak zdradzili nam arbitrzy dystans wynosił niespełna 7 kilometrów.

Bohaterem pojedynku był Mateusz Sobczak, który zdobył zwycięskiego gola w 86 minucie po podaniu Mateusza Ziemiańskiego. Popularny „Sopel” doczekał się w końcu swojego szczęścia. W pierwszej połowie meczu pomocnik Ostrovii trafił w słupek, a następnie jego bramka nie została uznana.

W końcówce pojedynku szansę pierwszych minut na czwartoligowych boiskach otrzymał Filip Kubera.

Po sobotnim sukcesie ostrowski zespół awansował na ósmą pozycję w tabeli. W Czwartek, 20 czerwca o godzinie 17 na Stadionie Miejskim podejmą lidera rozgrywek, Nielbę Wągrowiec.

Olimpia Koło – Ostrovia 1909 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 Mateusz Sobczak (86’)

Ostrovia:

Kacper Dziuba – Kamil Krawczyk, Grzegorz Wachowiak, Kacper Krawczyk (46’ Mateusz Stawski), Damian Błaszczyk, Mariusz Poślednik (87’ Filip Kubera), Jordan Kaczmarek (58’ Nikodem Modrzyński), Maciej Kaniewski, Mateusz Sobczak, Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski