Zostali w blokach startowych

Zespół Ostrovii 1909 w pierwszej kolejce IV Ligi sezonu 2019/2020 przegrał na wyjeździe z Polonią Kępno 3:4.

Fatalny w wykonaniu biało-czerwonych był początek spotkania. Po 25 minutach gospodarze prowadzili już 4:0. Cztery strzały przy małym zaangażowaniu w defensywie gracze Polonii zamienili bramki.

Ostrowianie zdołali się otrząsnąć i gra wyglądała co raz lepiej. W 35 minucie po podaniu Mateusza Rachwalskiego kontaktowego gola zdobył Mateusz Ziemiański.

Gra ostrowskiej drużyny ożywiła się jeszcze bardziej po zmianie stron i wejściu na murawę Michała Giecza, który nie trenował cały tydzień z powodu choroby. W Kępnie zabrakło natomiast doświadczonych Marka Szymanowskiego (kontuzja) i Damiana Błaszczyka (sprawy osobiste).

Nadzieje na odwrócenie losów spotkania odżywała z każdą kolejną minutą. Do siatki Polonii po uderzeniach głową trafiali Maciej Mikulski (50 minuta) i Michał Giecz (85 minuta). Kilku centymetrów do pokonania bramkarza gospodarzy zabrakło Krystianowi Szczepaniakowi. Na boisku pojawił się także jego rówieśnik Kacper Piotrowicz (obaj roczniki 2003).

Groźnie kontrowali gracze Polonii, ale dobrą robotę wykonywał Kacper Dziuba.

Ostatecznie Ostrovia przegrała sobotnie spotkanie 3:4, ale po fatalnym początku wyszła z niego z twarzą. Okazja na rehabilitację nadarzy się już w czwartek, 15 sierpnia. O godzinie 12.00 na Stadionie Miejskim biało-czerwoni podejmą LKS Gołuchów.

Polonia Kępno – Ostrovia 1909 4:3 (4:1)
1:0 Mateusz Gola (6)
2:0 Łukasz Walczak (9)
3:0 Filip Latusek (19)
4:0 Łukasz Walczak (25)
4:1 Mateusz Ziemiański (35)
4:2 Maciej Mikulski (49, głową)
4:3 Michał Giecz (85, głową)

Kacper Dziuba – Kamil Krawczyk, Szymon Kasprzak, Łukasz Wiącek, Mateusz Rachwalski, Sebastian Smolarek (57′ Szymon Jankowski), Jordan Kaczmarek (65′ Krystian Szczepaniak), Maciej Kaniewski (46′ Michał Giecz), Maciej Mikulski (70′ Kacper Piotrowicz), Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański.