Zwycięstwo i wymarzony debiut

Bez dwóch podstawowych zawodników, ale z debiutantem w meczowej „18” do wyjazdowego pojedynku z Rawią Rawicz przystąpił zespół Ostrovii 1909.

Rozpoczęło się niefortunnie bo gospodarze zdobyli w 10 minucie bramkę z rzutu karnego. Utracony gol pobudził biało-czerwonych. W 26 minucie błąd bramkarza Rawii wykorzystał Daniel Kaczmarek, kierując futbolówkę do pustej bramki z okolic 18 metra.
Przed przerwą „Kaka” mógł pokusić się o drugiego gola, ale tym razem golkiper z Rawicza sparował piłkę za linię końcową. Nad poprzeczką uderzał Jordan Kaczmarek.

W 59 minucie obrońcy gospodarzy popełnili błąd przy rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Giecza, a futbolówkę głową do siatki skierował Łukasz Wiącek. Ostrowska drużyna nadal była stroną posiadającą przewagę na murawie. W 85 minucie na 3:1 podwyższył Marek Szymanowski. Rywali w 90 minucie dobił Mariusz Poślednik przy „pomocy defensywy” Rawii. 17-latek pojawił się na boisku w 86 minucie i zanotował wymarzony debiut w zespole seniorów. Mariusz to aktualnie podopieczny trenera Tomasza Berusa w juniorze młodszym ligi wojewódzkiej i trenuje z drużyną seniorów. Ostrovia wygrała zasłużenie 4:1.

W sobotnim meczu z powodów urazów nie mogli wystąpić Grzegorz Wachowiak i Damian Błaszczyk. Udany powrót po absencji zdrowotnej zaliczył Jakub Jędrzejak.

Rawia Rawicz – Ostrovia 1909 1:4 (1:1)
1:0 Mateusz Pijanowski (10′, rzut karny)
1:1 Daniel Kaczmarek (26′)
1:2 Łukasz Wiącek (59′, głową)
1:3 Marek Szymanowski (85′)
1:4 Mariusz Poślednik (90′)

Jakub Błaszczyk – Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Jakub Jędrzejak, Kamil Krawczyk, Marek Szymanowski (86′ Mariusz Poślednik), Jordan Kaczmarek, Michał Giecz, Konrad Rusek, Daniel Kaczmarek (76′ Maciej Mikulski), Tomasz Kempiński (90′ Krystian Mokrzycki)