Zwycięstwo nad Wilkami!

W 20. kolejce PROEKO IV LIGI (awansem z wiosny) piłkarze Ostrovii 1909 pokonali ekipę Wilki Wilczyn 3:1.

Trener Grzegorz Dziubek po zwycięstwie nad Victorią Ostrzeszów musiał dokonać roszad w wyjściowej jedenastce, bowiem za kartki pauzowali Kamil Krawczyk i Maciej Mikulski. Bardzo dobrze spisali się ich zmiennicy.

Szkoleniowiec ostrrowskiej drużyny uczulał swoich podopiecznych, że czeka ich trudna przeprawa. Na murawie przez pełne 90 minut walki nie brakowało.

W pierwszych ośmiu minutach meczu goście wywalczyli 3 rzuty rożne. Interweniować musiał Bartosz Jankowski i defensywa Ostrovii 1909.

W ekipie gospodarzy uderzali natomias Mateusz Sobczak (obok słupka) i Damian Izydorski (minimalnie nad poprzeczką).

W 10 minucie po stałym fragmencie gry piłkę głową chciał trafić Krystian Mokrzycki, ale został ostro potraktowany przez zawodnika Wilków. Ucierpiał nos 20-latka, a za to zagranie sędzia podyktował rzut karny. Pewnie na bramkę zamienił go Łukasz Wiącek.

W 30 minucie przyjezdni za sprawą Wiktora Kacprzaka (strzał głową po rzucie rożnym) doprowadzili do remisu. Drużyna z Wilczyna na kilka minut przejęła inicjatywę w meczu. W końcówce pierwszej połowy poderwali się gospodarze. Powalany przez rywala Marek Szymanowski zdołał dograć piłkę do Michała Giecza, który ustalił wynik 2:1 do przerwy.

W 56 minucie „Krecik” podwyższył uderzeniem głową na 3:1 po rzucie rożnym Tomasza Kowalskiego. Drużyna z Wilczyna nie stała na straconej pozycji i atakowała do samego końca. W ostrowskim zespole najbliższy zdobycia gola był Maciej Kaniewski, w 85 minucie trafiając w słupek.

Ostrovia ostatecznie zwyciężyła 3:1 przesuwając się w tabeli na 15. lokatę. Trzeba jednak pamiętać, że większość drużyn ma do rozegrania spotkania zaległe.

Ostrovia 1909 – Wilki Wilczyn 3:1 (2:1)

1:0 Łukasz Wiącek (10′, rzut karny)
1:1 Wiktor Kacprzak (30′ głową)
2:1 Michał Giecz (41′)
3:1 Michał Giecz (56′ głową)

Bartosz Jankowski – Mateusz Rachwalski, Łukasz Wiącek, Patryk Kaczmarek, Damian Błaszczyk, Jakub Szaniec (77′ Patryk Kaźmierczak), Damian Izydorski, Krystian Mokrzycki (40′ Tomasz Kowalski), Marek Szymanowski (65′ Paweł Jasiński), Michał Giecz (65′ Safian Skupiński), Mateusz Sobczak (80′ Maciej Kaniewski).