Zwycięstwo nad Winogradami

Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej IV Ligi odnieśli seniorzy Ostrovii 1909. Spotkanie z Winogradami Poznań nie należało jednak do łatwych.

W 10 minucie biało-czerwoni zaskoczyli rywali szybką akcję. Długim podaniem do Tomasza Kowalskiego uruchomił ją Marek Szymanowski. W polu karnym piłka trafiła do Jakuba Szańca, który pokonał golkipera drużyny z Poznania.

5 minut później „strzał życia” z okolic 20 metra wyszedł Sebastianowi Raczkowskiemu i mieliśmy wynik 1:1.

W 38 minucie ostrowianie ponownie ruszyli lewą stroną boiska. Tym razem asystował Jakub Szaniec, a piłkę w siatce umieścił Tomasz Kowalski.

W 55 minucie po stałym fragmencie gry i strzale głową piłkę odbił Dominik Kokott. W dalszej fazie pojedynku to zespół Ostrovii miał kolejne okazje strzeleckie. Najczęściej dochodzili do nich Jakub Szaniec i Tomasz Kowalski. W 75 minucie ponownie akcję bramkową rozpoczął Marek Szymanowski. Uderzał Jakub Szaniec, interweniował golkiper Winograd, ale skuteczną dobitką popisał się kopnięty przez obrońcę Tomasz Kowalski.

Ostrovia utrzymała korzystny rezultat 3:1 do końcowego gwizdka. Sobotnia wygrana pozwoliła ostrowskiemu zespołowi awansować na 5 miejsce w tabeli grupy spadkowej PROEKO IV Ligi.

Ostrovia 1909 – TPS Winogrady Poznań 3:1 (2:1)

1:0 Jakub Szaniec (10′)
1:1 Sebastian Raczkowski (15′)
2:1 Tomasz Kowalski (38′)
3:1 Tomasz Kowalski (75′)

Dominik Kokott – Peter Suswam, Łukasz Wiącek, Patryk Kaczmarek, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (88′ Mateusz Stawski), Jakub Kramarczyk, Damian Izydorski, Jakub Szaniec, Maciej Kaniewski (62′ Safian Skupiński), Tomasz Kowalski (75′ Patryk Powalisz).