Zwycięstwo w Lesznie

Bardzo ważne zwycięstwo nad Polonią Leszno zanotował w sobotę zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Ostatnie pojedynki ostrowsko-leszczyńskie obfitowały w dużą ilość bramek. Tym razem na pięknym obiekcie przy stadionie żużlowym Alfreda Smoczyka było inaczej, chociaż okazji nie brakowało z obu stron.

Trener Marcin Kałuża miał już do dyspozycji wracających po urazach Łukasza Wiącka, Grzegorza Wachowiaka i Marka Szymanowskiego.

Już w 2 minucie uderzał Kamil Krawczyk, ale skończyło się na rzucie rożnym. W 15 minucie dwoma interwencjami w krótkim odstępie czasu popisał się Jakub Błaszczyk. Następnie niecelnie uderzali Grzegorz Wachowiak i Daniel Kaczmarek. Jeszcze przed przerwą głową w światło bramki uderzał Tomasz Kempiński, ale pewnie interweniował golkiper Polonii.

W 60 minucie gospodarze mieli najlepszą okazję na objęcie prowadzenia. Damian Nowak mierzył jednak nad poprzeczką. W ostrowskim zespole dwukrotnie uderzał Marek Szymanowski.

Zorganizowana grupa kibiców oraz fani Ostrovii, którzy dotarli do Leszna indywidualnie w euforii znaleźli się w 85 minucie. Rzut rożny wykonywał Michał Giecz a najlepiej w polu karnym zachował się Łukasz Wiącek, kierując głową piłkę do siatki. W samej końcówce spotkania gospodarze zdołali zdobyć gola, ale arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej.

Ostrovia pokonała Polonię Leszno 1:0. W sobotę, 1 września o godzinie 18.00 na Stadionie Miejskim biało-czerwoni zmierzą się z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Polonia Leszno – Ostrovia 1909 0:1 (0:0)