Zwycięstwo w Słupcy

Ostrovia 1909 pokonała na wyjeździe SKP Słupca 1:0 po bramce Daniela Kaczmarka z rzutu karnego.

W pierwszej połowie meczu gospodarze stwarzali sobie groźne sytuacje po stałych fragmentach gry. Z trudnej opresji biało-czerwonych ratowały interwencje Bartosza Jankowskiego. Bramkarz Ostrovii bronił z wielką ofiarnością. W 25 minucie po ostrym starciu z rywalem Jankes potrzebował pomocy masażysty.

Ostrowska drużyna pierwszą groźną akcję stworzyła w 52 minucie. Uderzenie Macieja Kaniewskiego zakończyło się rzutem rożnym. 4 minuty później jeden z obrońców dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym a arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Daniel Kaczmarek.

Ostrovia wyszła na 1:0. Do końca musiała walczyć o korzystny wynik, bowiem rywale próbowali atakować. Bartosz Jankowski jednak nie dał się w sobotę pokonać. W doliczonym czasie wynik mogli podwyższyć Damian Błaszczyk i Michał Giecz, ale nie wykorzystali dobrych sytuacji.

SKP Słupca – Ostrovia 1909 0:1 (0:0)