orlik_kuba_nowe

Zwycięstwa orlików (Foto)

orlik_kuba_nowePoniedziałkowe popołudnie to tradycyjnie zmagania biało-czerwonych orlików. Tym razem oba zespoły Jakuba Królaka odniosły zwycięstwa.

 

 

Pierwsza na boisko wybiegła młodsza drużyna, która rozegrała mecz z OKS-em Ostrów Wielkopolski. Chłopcy w pierwszej połowie przeprowadzili kilka udanych indywidualnych akcji, jednak wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Świetne dryblowali Kuba Kramarczyk i Olek Kusiński, a w rozegraniu piłki rewelacyjnie radzili sobie Igor Wojciechowski i Maciej Goliński. Mimo dobrej gry pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 2:0, gdyż zawodnicy Ostrovii nie ustrzegli się indywidualnych błędów.  Druga połowa to więcej akcji zespołowych, które zamieniły się na kilka ładnych bramek. Sygnał do pogoni dał Eryk Stendera, który wykorzystał podanie Mateusza Czechowicza, a do remisu doprowadził Olek Kusiński, po minięciu przeciwnika i strzale prawą nogą. Trzecia bramka padła po akcji Eryka Stendery i wykończeniu Filipa Koźmy, czwartą strzelił Kuba Kramarczyk ładnym strzałem zza pola karnego. Ostatnią bramkę zdobył Igor Smętek po dośrodkowaniu Maksa Kieliby. Warto zaznaczyć, że bardzo dobre zawody rozgrywali wspomniani wcześniej Igor Wojciechowski, który świetnie radził sobie w roli „reżysera” gry zespołu i Maciej Goliński, który odebrał wiele piłek i wyprowadził kilka ciekawych kontrataków.

T.P. OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – OKS Ostrów Wielkopolski 5:3 (0:2)

Bramki: Eryk Stendera, Kuba Kramarczyk, Olek Kusiński, Igor Smętek, Filip Koźma

Asysty: Eryk Stendera, Mateusz Czechowicz, Maks Kieliba

Skład: Sebastian Skrobański, Maciej Goliński, Paweł Goliński, Kacper Krzywda, Igor Wojciechowski, Igor Smętek, Maks Kieliba, Mateusz Anioł, Mateusz Misiorny, Adam Dembski, Julien Laskowski, Piotr Kurek, Mateusz Czechowicz, Eryk Stendera, Olek Kusiński, Kuba Kramarczyk, Filip Koźma.

 

ZDJĘCIA ZE SPOTKAŃ

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Ostrovia 1909 I zmierzyła się z I zespołem Akademii Piłkarskiej. Tym razem biało-czerwoni musieli sobie radzić bez swoich liderów – Maksa Frankiewicza, Szymona Sadło i Dawida Walczaka, którzy przebywają na zgrupowaniu kadry Wielkopolski, Jak się okazało na boisku nie było widać braku tych zawodników, po dwóch minutach gry było już 2:0, bramkę zdobyła Ola Żurek po błędzie bramkarza gości, a drugą strzelił Mateusz Stawski po podaniu Oli. Kolejne dwie bramki znowu padły przy udziale świetnie dysponowanej zawodniczki występującej na co dzień w zespole Tomasza Kempińskiego, która dziś zastępowała Maksa Frankiewicza. Ola strzeliła trzecią bramkę po szybkim rozegraniu rzutu rożnego przez Eryka Kałużę i Mikołaja Grycmana, a przy czwartej podawała do Bartka Rzeszotko. Ostatnie dwie bramki w pierwszej połowie strzelił Mateusz Stawski, po szybkich akcjach Mikołaja Grycmana i po raz kolejny Olki. Druga połowa zakończyła się takim samym rezultatem jak pierwsza. W tej odsłonie hattrickiem popisał się rozgrywający zespołu Eryk Kałuża, po jednej bramce dołożyli Mateusz i Bartek, a ostatni gol padł po akcji Zosi Buszewskiej i strzale samobójczym gości. Ostrovia straciła w tym meczu tylko dwie bramki po strzałach z dystansu, gdyż świetnie w tym meczu spisywali się obrońcy – Sergiusz Michalski, Filip Wieczorkiewicz i Kacper Starczan oraz bramkarz Kamil Cienkusz, którzy nie tylko świetnie grali w defensywie, ale również konstruowali akcje ofensywne.

T.P. OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski – Akademia Piłkarska I Ostrów Wielkopolski 12:2 (6:1)
Bramki: Mateusz Stawski 4, Eryk Kałuża 3, Ola Żurek 2, Bartek Rzeszotko 2, samobójcza-1.

Asysty: Mikołaj Grycman 4, Ola Żurek 3, Mateusz Stawski 1, Zosia Buszewska 1.

Skład: Kamil Cienkusz – Sergiusz Michalski, Filip Wieczorkiewicz, Mikołaj Grycman, Eryk Kałuża, Paweł Pastuła, Ola Żurek, Mateusz Stawski, Kacper Starczan, Zosia Buszewska, Szymon Krzywda, Bartek Rzeszotko.