3:1 z Zawiszą

Cenne zwycięstwo w niedzielę zanotowały rezerwy seniorów Ostrovii 1909. Podopieczni trenera Michała Giecza pokonali Zawiszę Łęka Opatowska 3:1.

Rywal z kilkoma doświadczonymi zawodnikami wysoko postawił poprzeczkę biało-czerwonym.

Wynik meczu w 26 minucie otworzył Patryk Powalisz, który chwilę wcześniej przejął piłkę spod nóg rywala i wymienił podanie z Maksymilianem Gawareckim. Tuż przed przerwą przyjezdni wyrównali.

Po zmianie stron młodzież Ostrovii na boisku wsparł trener Michał Giecz. W 65 minucie bramkarza Zawiszy zaskoczył Piotr Sępołowicz, który skierował futbolówkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. W samej końcówce meczu ostrowianie wyprowadzili szybką kontrę a do siatki trafił Patryk Powalisz.

Ostrowski zespół dotąd w 10 rozegranych meczach wywalczył 20 punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli Klasy A.

Ostrovia 1909 – Zawisza Łęka Opatowska 3:1 (1:1)
Bramki dla Ostrovii 1909: Patryk Powalisz 2 (26′, 90′), Piotr Sępołowicz (65′)