boisko

Derby dla Centry

Zwycięska passa biało-czerwonych została przerwana. W derbowym meczu Ostrovia 1909 uległa Centrze 1:3.

Pierwsi groźną akcję w tym meczu stworzyli sobie gospodarze. W 20 minucie uderzenie głową Tomasza Kempińskiego trafiło w poprzeczkę. Futbolówkę w pole karne wrzucał Gracjan Konieczny.

10 minut później w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Michalski ale na szczęście dla naszej defensywie przymierzył niecelnie. Końcówka pierwszej połówki to przewaga Ostrovii 1909. Groźne były dośrodkowania w pole karne. W zamieszaniu pod bramką Centry rywale zablokowali uderzenie Ajiboli Oshikoyi. W doliczonym czasie gry na strzał z około 25 metrów zdecydował się Damian Czech. Piłka po rękach Krystiana Anioły znalazła się w siatce.

Po przerwie także widoczna była przewaga biało-czerwonych. Występujący w roli gościa podopieczni Marka Wojtasiaka zatrzymywali groźne akcje Ostrovii 1909. Dwa razy zablokowali próby strzału Ireneusza Czupryna. W tym drugim przypadku w 67 minucie, kiedy otrzymał podanie od Tomasza Kempińskiego. Napastnik biało-czerwonych wybrał takie rozwiązanie mimo iż znalazł się na wprost bramki Centry i mógł próbować sam uderzać.

W ostatnim kwadransie role na boisku się odwróciły. W 75 minucie po rzucie rożnym do remisu doprowadza Tomasz Adamczyk. Ten sam piłkarz kilkadziesiąt sekund później po zgraniu piłki głową od Ryszarda Tomczaka wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Biało-czerwoni mieli okazję na odrobienie strat. Uderzenie z rzutu wolnego przez Marka Szymanowskiego zostało jednak zatrzymane na linii bramkowej przez golkipera i obrońcę Centry. W ostatnich sekundach spotkania Ostrovię po raz trzeci w niedzielne popołudnie skarcił Tomasz Adamczyk.

Ostrovia 1909 Ostrów – Centra Ostrów 1:3 (0:1)

1:0 Damiach Czech (45)

1:1 Tomasz Adamczyk (75′)

1:2 Tomasz Adamczyk (76′)

1:3 Tomasz Adamczyk (90′)

Mierzwicki – Kasprzyk, Świtała, Szczepański, Szymczak (85′ Pacyna), Oshikoya, Czech, Dąbrowski (80′ Wnuk), Czupryn (76′ Janoś), Konieczny (64′ Szymanowski), Kempiński.

Centra: Anioł – Adamiak, Kaczmarek, Lewandowski, Piróg, Sobczak, Józefiak (70′ Kucharski), Michalski (75′ Grzeszczyk), Ulichnowski (77′ Kubera), Tomczak, Adamczyk.