boisko

Drugi zespół poległ z Prosną (relacja)

boiskoDrugi zespół juniora starszego Ostrovii 1909 walczył w Kaliszu z tamtejszą Prosną. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 5:1.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła Prosna Kalisz, która zdobyła bramkę już w drugiej minucie spotkania. Napastnik gospodarzy uprzedził wychodzącego z bramki Alana Malesę i umieścił piłkę w bramce. W kolejnych minutach stroną przeważającą byli kaliszanie. Mieli oni kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, ale brakowało im skuteczności. Ostrowianie, którzy rozgrywali tego dnia wyjątkowo słabe spotkanie przebudzili się w końcówce pierwszej połowy. Jakub Goździk umieścił piłkę w siatce strzałem z woleja. Wykończył on niezwykle celne dośrodkowanie Adama Kubery. Chwilę później to zawodnik Prosny wykorzystał prostopadłe podanie od partnera z zespołu. Gospodarze tuż przed przerwą znów wyszli na prowadzenie.

Druga połowa rozgrywana była głównie pod dyktando kaliszan, którzy bardzo szybko strzelili kolejnego gola. Zawodnik gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej, jednak sędzia nie użył w tej sytuacji gwizdka. Zawodnicy Ostrovii próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, lecz nie udało im się pokonać bramkarza gospodarzy. Zza pola karnego uderzali Tobiasz Misterek oraz Patryk Chojnacki, ale bramkarz był tego dnia w świetnej dyspozycji. W końcówce spotkania goście odkryli się i stracili jeszcze dwie bramki. Obie były efektem kontrataków przeprowadzonych przez graczy Prosny.

Prosna Kalisz – TP Ostrovia 1909 II 5:1