boisko

Korona – Ostrovia 1:5

boisko 5:1 zwyciężył zespół Ostrovii 1909 w wyjazdowym spotkaniu z Koroną Piaski. Gospodarze tuż przed spotkaniem stracili swojego podstawowego gracza.

Na przedmeczowej rozgrzewce urazu doznał bramkarz Mariusz Molka i przewieziony został do szpitala.

Spotkanie toczyło się pod dyktando ostrowskiej jedenastki. Znakomicie wykorzystane zostały dwa rzuty rożne, po których celnie główkowali Ajiboila Oshikoya i Damian Wnuk.

Miejscowi po raz pierwszy naszej bramce zagrozili w 53 minucie ale dobrą interwencją popisał się Dawid Nowak i sparował futbolówkę po za linię końcową boiska.

W 61 minucie po podaniu debiutanta w biało-czerwonych barwach, Marcina Wojciechowskiego w słupek trafił Damian Wnuk.

Prezycji w wykończeniu ładnych akcji zabrakło także Damianowi Czechowi. Defensywny pomocnik Ostrovii 1909 dwukrotnie uderzał w polu karnym nad poprzeczką po podaniach Marka Szymanowskiego i Michała Janosia.

Znakomitą akcję lider IV ligi przeprowadził w 78 minucie. Atak rywali zatrzymał Maciej Szymczak, który zdołał jeszcze dograć piłkę do Adriana Dąbrowskiego. Ten drugi popędził z piłką do przodu, w polu karnym dograł ją do Marka Szymanowskiego a całą akcję celnym strzałem wykończył Krzysztof Molka.

W 87 minucie po 510 minutach skapitulowała ostrowska defensywa. Honorowym trafieniem popisał się Krzysztof Michalski. Kilkadziesiąt sekund wcześniej Nowak wygrał rywalizację sam na sam z innym graczem Korony.

Ostatnie słowo w sobotnim spotkaniu należało do zespołu Ostrovii 1909, a konkretniej do Ireneusza Czupryna. 20-latek znalazł się dwukrotnie z piłką polu karnym i zanotował stuprocentową skuteczność.

Korona Piaski – Ostrovia 1909 Ostrów 1:5 (0:2)

0:1 Ajiboila Oshikoya (17′)
0:2 Damian Wnuk (20′)
0:3 Krzysztof Molka (78′)
1:3 Krzysztof Michalski (87′)
1:4 Ireneusz Czupryn (88′)
1:5 Ireneusz Czupryn (90′)
Ostrovia: Nowak – Reyer, Kasprzyk, Majusiak, Szymczak, Czech, Oshikoya, Molka, Szymanowski (80′ Czupryn), Wojciechowski (75′ Janoś), Wnuk (65′ Dąbrowski).