boisko

Zwycięstwo piłkarek (relacja)

boiskoPiłkarki Ostrovii 1909 rozegrały w niedzielę mecz sparingowy. Na wyjeździe pokonały Pogoń Zduńską Wole 3:1. Wszystkie 3 bramki dla ostrowskiego zespołu zdobyła Żaneta Perdek.

Mecz w Zduńskiej Woli rozpoczął się od ataków drużyny Ostrovii, i już w 2 minucie spotkania nasze dziewczyny prowadziły 1:0 kiedy indywidualna akcją popisała się Małgorzata Knuła, jej strzał obroniła bramkarka gospodarzy, ale na miejscu była Żaneta Perdek, która skierowała piłkę do pustej bramki.

Mecz toczył się pod dyktando zawodniczek Ostrovii, które co chwila znajdowały się przed bramką Pogoni, jednak strzały Gosi Knuły, Żanety Perdek czy Sandry Świerblewskiej były bronione przez bramkarkę, trafiały w słupek czy mijały minimalnie bramkę.

Defensywa Ostrovii również spisywała się bardzo dobrze, zatrzymując większość ataków gospodyń na 30-40 metrze przed bramką bronioną przez Angelikę Brucheiser, która nie pozwoliła się pokonać, kiedy drużyna Pogoń dostawała się w pole karne naszego zespołu.

W 30 minucie pierwszej połowy do prostopadłego podania Magdy Kociemby wyszła Małgorzata Knuła, której strzał odbiła raz jeszcze bramkarka gospodarzy, ale w zamieszaniu podbramkowym po raz kolejny najlepsza była Żaneta Perdek i było 2:0 dla Ostrovii.

Mecz był bardzo ostry, obie strony, grały bardzo twardo, czego efektem były groźnie wyglądające zderzenia Żanety Perdek z bramkarką gospodarzy oraz Angeliki Brucheiser z jedną z atakujących Pogoni, jednak jak się później okazało, urazy nie były bardzo dotkliwe i obie nasze zawodniczki mogły kontynuować mecz.

Druga połowa to kolejne zmasowane ataki drużyny Ostrovii, w której brylowała najlepsza na boisku, Małgorzata Knuła, bez problemu mijała kolejne rywalki, jednak brakowało jej szczęścia przy wykańczaniu akcji ofensywnych. Skutecznością popisała się z kolei Żaneta Perdek, która w 63 minucie, skompletowała hat-trick, wykańczając skłądną akcję swoich koleżanek z linii ataku Gosi Knuła i Snadry Świerblewskiej. Kilka minut później zawodniczki Pogoni zdobyły swoją jedyną bramkę, jednak przez nieuwagę sędziego padła ona z kilkumetrowego spalonego.

Ostrowską drużynę w zastępstwie Łukasza Pawlaka poprowadził Jakub Królak.

Pogoń Ekolog Zduńska Wola –  T.P. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:3

Skład: Angelika Brucheiser – Żaneta Brucheiser, Martyna Brucheiser, Dominika Wojciechowska, Karolina Banasiak – Klaudia Brudło, Ilona Stasiak, Magdalena Kociemba – Żaneta Perdek, Sandra Świerblewska, Małgorzata Knuła.

Na zmianych wchodziły: Marta Wojtczak, Krysia Kołodziejczak, Paulina Peszko, Klaudia Sobczak, Maja Tomaszewska, Marika Kaczmarek.