Młodzież gra dalej! Awans po karnych!

Sporych emocji dostarczył pojedynek II rundy Totolotek Pucharu Polski pomiędzy drużyną juniorów starszych Ostrovii 1909 a OKS Ostrów.

Do przerwy doświadczony rywal wygrywał 2:0. Młodzi gracze jednak nie poddali się i to oni przez drugą połowę byli stroną przeważającą na murawie Stadionu Miejskiego. Ostrovia miała wiele okazji z gry, ale straty zostały odrobione po stałych fragmentach. W 47 i 89 minucie celnie z rzutów wolnych mierzył Kacper Piotrowicz.

Po regulaminowym czasie spotkania był wynik 2:2 i o tym kto awansuje do kolejnego etapu decydowały rzuty karne. Biało-czerwoni wykonywali je bezbłędnie, a raz skutecznie między słupkami interweniował Bartosz Jureczek co dało im triumf 5:4!

Radość była ogromna a zgromadzeni kibice nagrodzili podopiecznych trenera Łukasza Wiącka brawami. Pary III rundy, która zaplanowana została na 26 sierpnia zostaną rozlosowane.

Tymczasem już w najbliższą niedzielę juniorzy Ostrovii 1909 rozpoczynają nowy sezon ligi wojewódzkiej. Początek spotkania z Marcinkami Kępno o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim.

Ostrovia 1909 – OKS Ostrów 2:2 (karne 5:4)

Bartosz Jureczek – Wojciech Baraniak, Jakub Kramarczyk, Marcin Chmiel, Mateusz Goździaszek, Mikołaj Budzik, Igor Wojciechowski, Maksymilian Kieliba, Michał Kościelny, Oliwier Napieralski, Kacper Piotrowicz.