boisko

Ostrovia 1909 – Barycz 1:3

boiskoPo słabym występie w środowym meczu kontrolnym zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski uległ Baryczy Janków Przygodzki 1:3 (0:2).

Od początku stroną przeważająca w tym meczu byli podopieczni Jacka Mamota, którzy już 10. minucie mieli okazję na zdobycie bramki. Rzut karny wykonywał Michał Pawlak, jednak znakomitą interwencją między słupkami popisał się Mateusz Mierzwicki. Niestety doznał przy niej urazu stopy i musiał opuścić plac gry. Jego miejsce zajął Karol Zaborowski. Barycz miała kilka stuprocentowych okazji na zdobycie bramek. Udało im się to dopiero przed przerwą. Do naszej siatki trafiali Mariusz Jankowiak i Tomasz Jasiórski. Jeśli chodzi o biało-czerwonych to podobać się mogła akcja z 18. minuty. Piłkę w pole karne wrzucił Gracjan Konieczny, główkował Mateusz Sobczak ale jego uderzenie nie trafiło w światło bramki.

Pomocnikowi Ostrovii 1909 lepiej poszło po zmianie stron. W 62. minucie celnie przymierzył z rzutu wolnego. Kilka minut później trzecią bramkę dla Baryczy zdobył Rafał Wojciechowski. W ostatnim kwadransie meczu kilka okazji strzeleckich miał Damian Wnuk. Najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a później dwukrotnie jego strzały bronił bramkarz gości.

W piątek o godzinie 18.00 na boisku przy Krotoszyńskiej ostatnim rywalem ostrowian w okresie przygotowawczym będzie LKS Gołuchów.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Barycz Janków Przygodzki 1:3 (0:2)

0:1 – Mariusz Jankowiak (40′)

0:2 – Tomasz Jasiórski (41′)

1:2 – Mateusz Sobczak (62′)

1:3 – Rafał Wojciechowski (67′)