Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – Centra 0:2

Sobotni sparing pomiędzy Ostrovią 1909 Ostrów a zespołem Centry zakończył się wygraną czwartoligowca 2:0. Piłkarze obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko.

Jako pierwsi znakomitą sytuację na zdobycie bramki mieli biało-czerwoni. W 20. minucie w odstępie kilku sekund Krystiana Anioła próbowali pokonać Damian Wnuk, Adrian Dąbrowski i Konrad Rusek. Golkiper Centry zanotował trzy udane interwencje.

Przed przerwą bliski wpisania się na listę strzelców był Wnuk, uderzając piłkę głową obok słupka.

Tuż po zmianie stron czwartoligowcy za sprawą celnie wykonanego rzutu karnego przez Tomasza Adamiaka objęli prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Damian Michalski.

Podopieczni Andrzeja Dziuby znakomitą akcję przeprowadzili w 60. minucie spotkania. Wyprowadzili szybką kontrę – Michał Jaworski dograł piłkę na środek pola do Gracjana Koniecznego. Ten jednak został zastopowany w polu karnym przez Anioła. Do futbolówki doskoczył jeszcze Piotr Kasprzyk, ale w ostatniej chwili Centrę przed stratą bramki uchronili jej defensorzy wybijając piłkę sprzed samej linii bramkowej.

W 70. minucie ekipa Marka Wojtasiaka po raz drugi trafiła do naszej siatki. Piłka po uderzeniu odbiła się od słupka, a Tomasz Adamczyk nie miał problemów z jej skierowaniem do bramki.

Ostrovia 1909 mogła pokusić się o zdobycie bramki honorowej. W 80. minucie dośrodkowywał Mateusz Sobczak, ale niewiele do szczęścia po uderzeniu głową zabrakło Gracjanowi Koniecznemu.

– To był bardzo pożyteczny sparing. Spotkanie było bardzo wyrównane, oba zespoły potrafiły sobie stworzyć po kilka dobrych sytuacji bramkowych – podsumował Andrzej Dziuba, grający szkoleniowiec ostrowskiego zespołu.

– Mimo zwycięstwa nie jestem zadowolony z postawy swojej drużyny. Nie wszyscy moi zawodnicy byli w odpowiedniej dyspozycji. Popełnialiśmy błędy – dodał Marek Wojtasiak, trener Centry

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA:

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Centra Ostrów Wlkp. 0:2 (0:0)

0:1 – Tomasz Adamiak (46′)

0:2 – Tomasz Adamczyk (70′)

Pierwsza połowa: Zaborowski (25′ Mierzwicki) – Kasprzyk, Świtała, Besarabiw, Zagórski, Rusek, Konieczny, Dziuba, Czupryn, Dąbrowski, Wnuk.

Druga połowa: Mierzwicki – Kasprzyk, Świtała (65′ Przybylski), Jaworski, Konstanciak, Rusek, Konieczny, Gabiś (60′ Sibiński), Dziuba (60′ Wronowski), Sobczak, Pacyna.