aa_seniorzy2

Ostrovia 1909 – Fogo Luboń 2:2

aa_seniorzy2Remisem 2:2 zakończył się ostatni mecz kontrolny Ostrovii 1909 z Fogo Luboń. W ostrowskim zespole pojawili się kolejni testowani zawodnicy.

Nowymi twarzami byli bramkarz Bartosz Pawłowski (Sokół Kleczew) oraz dwaj pomocnicy Mikołaj Juchacz (Sparta Szamotuły) i Michał Wrzesiński (Calisia Kalisz).

W 7 minucie szybką akcję przeprowadzili przyjezdni, którzy wykończyli ją zdobyciem bramki. Biało-czerwoni dążyli do odrobienia strat. Po akcji prawą stroną Roberta Skrobacza piłkę w polu karnym otrzymał Wrzesiński. Jego uderzenie obronił golkiper Fogo, ale celną dobitką po słupku popisał się Tomasz Kempiński. Niestety w tej akcji ucierpiał Skrobacz, który z urazem stopy opuścił plac gry.

Dodajmy, że z drobnym urazem zmaga się Damian Izydorski, którego zabrakło w ostatnich spotkaniach kontrolnych.

Pozostał bramki padły w ostatnim fragmencie spotkania. Można powiedzieć, że w przypadku tej trzeciej sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 75 minucie z 7 metra niecelnie przymierzył Maciej Stawiński, a kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska przyjezdni ponownie objęli prowadzenie.  W 78 minucie Marek Szymanowski doprowadził do wyniku 2:2 otrzymując futbolówkę w polu karnym w czym udział miał Jakub Borowczyk.

W końcówce spotkania drugą dogodną okazję na trafienie do siatki zmarnował Stawiński otrzymując podanie od Szymanowskiego. tym razem piłka przeszła minimalnie obok lewego słupka.

Ostrovia 1909 Ostrów – KS Fogo Luboń 2:2 (1:1)

Bramki dla Ostrovii: Tomasz Kempiński (20′), Marek Szymanowski (78′)

Skład Ostrovii 1909:

I połowa: Pawłowski – Krawczyk, Reyer, Czech, Wiącek, Cyfert, Molka, Wrzesiński, Skrobacz (22′ Skrobacz), Gościniak, Kempiński.

II połowa: Sadowski – Zając, Cyfert (60′ Czech), Reyer, Błaszczyk, Szepeta, Juchacz, Borowczyk, Szymanowski, Michalski, Stawiński.