Ovia1909grafika

Ostrovia 1909 – GKS 5:1

Ovia1909grafikaFani Ostrovii 1909 w znakomitych nastrojach opuszczali trybuny Stadionu Miejskiego po spotkaniu z GKS-em Dopiewo. Biało-czerwoni zwyciężyli w  tym spotkaniu aż 5:1!

Ostrowska drużyna po tym meczu została samodzielnym tabelem III ligi, bowiem remis na własnym boisku zanotowała Wda Świecie.

Wynik spotkania w 11 minucie otworzył Krzysztof Gościniak, który wykończył ładną akcję swoich kolegów w polu karnym.

Ten gracz miał „swój udział” przy drugiej bramce sobotniego popołudnia. W 28 minucie został safulowany w polu karnym a arbiter główny wskazał na jedenasty metr. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Marcin Wojciechowski.

12 minut rzut karny mieliśmy po przeciwnej stronie boiska. Zdaniem arbitrów przy interwencji w obronie Dariusz Reyer dotknął ręką futbolówkę. Dzięki temu goście zdobyli kontaktową bramkę.

Wydawało się, to trafienie tchnie wiarę w graczy GKS-u. Jeszcze przed przerwą na nadzieje odebrał im Tomasz Kempiński, który w polu karnym z łatwością ograł defensora gości i popisał się kapitalnym uderzeniem. Dodajmy, że Kempes pojawił się na placu gry za Gościniaka, który zszedł z powodu urazu.

Biało-czerwoni tempa nie zwolnili po zmianie stron. W 48 minucie na 4:1 podwyższył Maciej Stawiński.

W 60 minucie dobrą okazję miał Kempiński, ale nogami interweniował bramkarz drużyny z Dopiewa.

Niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania swoją pierwszą bramkę w barwach Ostrovii 1909 zdobył Damian Izydorski. W tej sytuacji asystował mu najlepszy snajper ostrowskiej drużyny, Maciej Stawiński.

Izydorski mógł się wpisac na listę strzelców jeszcze raz kilkadziesiąt sekund później, ale tym razem lepszy okazał się golkiper GKS-u.

Dobrą okazję miał też Stawiński po podaniu Daniela Kaczmarka, ale futbolówka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – GKS Dopiewo 5-1 (3-1)

1:0 Krzysztof Gościniak (11′)
2:0  Marcin Wojciechowski IV (28′, rzut karny)
2:1 z rzutu karnego
3:1Tomasz Kempiński (45′)
4:1 Maciej Stawiński (48′)
5:1 Damian Izydorski (76′)

Ostrovia:
Sadowski – Czech, Reyer, Rusek, Krawczyk, Wojciechowski (70′ Świtała), Molka, Izydorski (80 Kaczmarek)’ , Giecz (46′ Szymanowski), Gościniak (37′), Stawiński.